W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata pt.: „Kaowiec - skąd się biorą pracownicy kultury?”

Debata pt.: „Kaowiec - skąd się biorą pracownicy kultury?”
Data rozpoczęcia 2009-12-08
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Debata

Debata ma na celu przygotowanie rekomendacji pokongresowych, które zostaną złożone na ręce Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez „nowe” kadry kultury.

Wśród poruszanych tematów znajdą się zagadnienia związane z kształceniem kadr kultury, potrzebami rynku pracy, kompetencjami i umiejętnościami wymaganymi w działalności kulturalnej, oraz nowymi formami zatrudnienia w sektorze kultury.

Prelegenci:

Daria Dziedzic - animatorka i menedżerka kultury, freelancer w dziedzinie tańca
Piotr Franaszek– menedżer kultury, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego
Michał Karapuda – menedżer kultury, Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin
Rafał Koza Koziński – animator i menedżer kultury, kierownik do spraw artystycznych w Warsztatach Kultury
Grzegorz Reske - historyk sztuki, menedżer kultury, producent Międzynarodowego Festiwalu "Konfrontacje Teatralne", na stałe związany z Centrum Kultury w Lublinie
Basia Szymańska – specjalistka ds. promocji Centrum Kultury w Lublinie oraz Przeglądu Filmowego „Kino na granicy”
Agnieszka Wojciechowska - animatorka i menedżerka kultury, specjalistka do spraw PR i marketingu w Warsztatach Kultury
Paulina Zarębska - kuratorka i krytyczka sztuki, członkini zarządu Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Lublinie
Gabriela Żuk – teatrolog, menedżerka kultury, redaktorka Miesięcznika Kulturalnego Zoom

Wszystkie osoby biorące udział w dyskusji były uczestnikami Kongresu Kultury Polskiej 2009.

Debatę poprowadzi Dariusz Jachimowicz.

Organizatorzy debaty: Warsztaty Kultury, ACK Chatka Żaka


Debata odbędzie się w ramach IV Spotkania Roboczego Ogólnopolskiego Forum Ośrodków Kształcenia Animatorów i Menedżerów Kultury, które odbędzie się w dniach 7 – 9 grudnia br. w Lublinie. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie: Kongres Kultury Polskiej 2009 – oceny i rekomendacje. Jego celem jest zebranie opinii i rekomendacji z poszczególnych ośrodków, przedyskutowanie kluczowych kwestii ujawnionych w tych stanowiskach i podjęcie próby ich uzgodnienia, a następnie przekazanie wszystkich materiałów do Ministerstwa.

Forum powstało w 2006 roku jako Forum Akademickich Ośrodków Kształcenia Animatorów i Menedżerów Kultury. Dotąd odbyły się trzy spotkania robocze – w 2006 roku w Lublinie, w 2007 w Kazimierzu Dolnym oraz w 2008 w Poznaniu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod szyldem poszerzonej formuły, gdyż zaproszenie do udziału skierowane zostało także do wielu pozaakademickich ośrodków kształcenia kadr dla kultury w naszym kraju.

Spotkanie Robocze Ogólnopolskiego Forum Ośrodków Kształcenia Animatorów i Menedżerów Kultury będzie miało charakter zamknięty.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej