W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata warsztatowa "Kultura pierwszego kontaktu. Uczestnictwo i komunikacja"

Debata warsztatowa "Kultura pierwszego kontaktu. Uczestnictwo i komunikacja"
Data rozpoczęcia 2012-11-21
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Debata

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na debatę warsztatową "Kultura pierwszego kontaktu. Uczestnictwo i komunikacja" w ramach cyklu „dzielnicowi kultury”.

W DDK „Węglin” odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Miejski? Dom? Kultury?”. Będzie ono dotyczyć problemów, z jakim borykają się lokalni animatorzy kultury pracujący w lubelskich dzielnicowych lub spółdzielczych domach kultury, klubach osiedlowych oraz organizacjach pozarządowych tworzących ofertę kulturalną w dzielnicach. Praca warsztatowa skupiona będzie wokół zagadnień partycypacji społecznej w procesie budowania oferty kulturalnej oraz promocji swoich działań współgrającej z kontekstem społecznym i miejscowym, w jakim przyszło działać.

Ekspertami i prowadzącymi będą:
Wojciech Kłosowski – ekspert samorządowy, specjalista w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego. Wspiera doradczo tworzenie i wdrażanie lokalnych i regionalnych polityk kulturalnych. Zajmuje się także programami rewitalizacji obszarów miejskich. Wykłada Zarządzanie Kulturą w Polskiej Akademii Nauk. Redaktor książki „Kierunek Kultura. W stronę żywego uczestnictwa w kulturze.”

Hanna Nowak-Radziejowska – specjalistka z zakresu promocji i marketingu działań kulturalnych. Opracowuje scenariusze tożsamościowe wydarzeń i projektów kulturalnych. Współpracowała przy powstaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zajmowała się promocją kultury w Urzędzie Dzielnicy Targówek w Warszawie. Wykłada na kierunku Zarządzanie Kulturą w Polskiej Akademii Nauk.

Program:
10.00-12.00 – Kultura pierwszego kontaktu – uczestnictwo, czyli o partycypacyjnym modelu działalności kulturalnej w dzielnicy. Prowadzenie: Wojciech kłosowski
12.00-12.15 – Przerwa kawowa, poczęstunek
12.15-14.15 – Kultura pierwszego kontaktu – komunikacja, czyli jak rozmawiać z „sąsiadami” o proponowanej ofercie kulturalnej. Prowadzenie: Hanna Nowak-Radziejowska
14.15-15.00 – Dyskusja.

Udział w debatach jest bezpłatny. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednej debacie. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o potwierdzenie do 19 listopada 2012.
Kontakt i potwierdzenie uczestnictwa: Mateusz Nowak, tel. 81-466-59-16 lub 887-111-311, e-mail: m.nowak@ddkweglin.pl.

Organizator : „Miejski? Dom? Kultury?”, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Partnerzy projektu: Instytut Kultury Miejskiej, Warsztaty Kultury

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

O Cyklu:
„Dzielnicowi Kultury” to cykl spotkań warsztatowych dla dorosłych, w czasie których uczestnicy/czki wspólnie pracują nad budową i konstruowaniem projektów kulturalnych do realizacji w środowiskach lokalnych (dzielnicach). Uczestnicy/czki spotkań generują pomysły, szukają źródeł finansowania, zastanawiaja się jakie działania kulturalne są potrzebne dzielnicom i próbują pozyskiwać na nie środki finansowe. W spotkaniach biorą udział zaproszeni goście, specjaliści z zakresu marketingu i animacji kultury. Spotkania prowadzi Mateusz Nowak z DDK „Węglin”.