W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dedek czyta! Świat z figur się składa

Data rozpoczęcia 2019-05-18
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Czas trwania – 1,5 godz.
Prowadzenie – Monika Trypuz
Zapisy –

 

Warsztat dla dzieci 5 – 6 lat

Warsztaty inspirowane literaturą dziecięcą w ramach cyklu „Dedek czyta!”

Świat składa się z figur: układów kwadratów, trójkątów, kół. Na warsztatach Uczestniczki i Uczestnicy odnajdą je w książce Marii Terlikowskiej „Figury”. Następnie wybiorą się w podróż z „Prawdziwą bajką” Mikołaja Łozińskiego, podczas której podziwiać będą zgeometryzowaną przestrzeń nakreśloną przez Martę Ignerską. Wykorzystają też książkę autorstwa Anny Weltman „To nie jest książka do matmy” i wykonają najprostszy fraktal – trójkąt Sierpińskiego. Dowiedzą się, gdzie w przyrodzie występują fraktale i jakie mają właściwości. Każdy będzie mógł z pomocą programu komputerowego wygenerować własny, niepowtarzalny fraktal.

Monika Trypuz – projektantka i studentka grafiki (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie). Tworzy autorskie, własnoręcznie ilustrowane książki obrazkowe dla dzieci.

Warsztat jest realizowany we współpracy z wydawnictwem Dwie Siostry oraz Wydawnictwem Warstwy.

Cykl „Dedek czyta!” skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat to spotkanie z książką, jednak nie w stricte tradycyjny sposób. Treść książki będzie nam bowiem służyć jako punkt wyjścia do różnorodnych sytuacji poznawania świata, zdobywania o nim wiedzy, badania i eksplorowania rzeczywistości. Każde spotkanie będzie niespodzianką dla uczestniczących w nim dzieci. Jedynymi pewnymi jego elementami będą książki. To natomiast, jak będą wykorzystane w naszej pracy, będzie nieprzewidywalne. To, co możemy z całą pewnością zadeklarować, to to, że dzieci poprzez zabawę zdobędą tu rozległą wiedzę z różnych dziedzin, od fizyki, matematyki, chemii, biologii po sztukę w szerokim jej zakresie (od obrazu statycznego po dynamiczny – animowany).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne