W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DEDEK DANCING – Międzynarodowy Dzień Tańca w DDK „Węglin”

DEDEK DANCING – Międzynarodowy Dzień Tańca w DDK „Węglin”
Data rozpoczęcia 2014-04-26
Godzina rozpoczęcia 15:00
Kategoria Występ

Grupa Teatru Tańca DDK „Węglin”  zaprasza na pokaz rezultatów pracy warsztatowej i wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca!

Program:
15.00-16.00 – otwarty warsztat tańca współczesnego dla zainteresowanych w wieku 8-14 lat, prowadzenie: Justyna Jasłowska
Warsztat realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje: zajecia@ddkweglin.pl

16.30-17.00 – występ Grupy Teatru Tańca „Let's dance”
Wystąpią:
Róża Babicka
Aleksandra Baranowska
Nikola Bogucka
Julia Gnaś
Agata Janczak
Olga Kośmińska
Nadia Krasoń
Amelia Pyrz
Barbara Stec
Hanna Wiejak

Grupa Teatru Tańca działająca przy DDK „Węglin” zaprezentuje efekty pracy warsztatowej. W trakcie piątkowych spotkań, od października 2013 roku, uczestnicy zajęć poznawali techniki tańca współczesnego, doskonalili swoją kreatywność, ekspresję i pamięć ruchową oraz pracowali nad zbudowaniem i zapamiętaniem choreografii. Wykazywali się także dużą fantazją podczas wykonywania zadań i poszukiwań z pogranicza tańca i teatru. W trakcie pokazu zobaczymy wybrane ćwiczenia z zajęć oraz fragment choreografii grupowej.

17.00-17.30 – przedpremierowy pokaz solo tanecznego Agaty Janczak „Bolero. Remiks”
„Bolero” autorstwa Mauric’a Ravela to rozpoznawalny na całym świecie utwór. Stanowi on również doskonały materiał dźwiękowy dla tańca. Do historii przeszły już słynne prace solowe znakomitych primabalerin – Mai Plisieckiej i Sylvie Guillem. Zatańczone w technice baletowej zdobyły popularność i wielkie uznanie publiczności. Interpretacja w wykonaniu Agaty Janczak w technice tańca współczesnego stanowi oryginalną propozycję. Młoda, początkująca tancerka, stara się odtworzyć mistrzowski oryginał w wykonaniu Sylvie Guillem wykonując pewne sekwencje według własnych możliwości fizycznych i przygotowania. To indywidualne, przetworzone wykonanie stanowi odważną, a zarazem pełną pokory konfrontację z mistrzem oraz ciekawy remiks na polu tańca. Występ został przygotowany podczas indywidualnych konsultacji tanecznych.

Przygotowanie pokazów: Justyna Jasłowska
Zapraszamy młodych tancerzy i wszystkich miłośników tańca!
wstęp wolny