W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DEJA DONNE Włochy/Italy, ”Przebłysk nadziei”/“A glimpse of hope”

DEJA DONNE Włochy/Italy, ”Przebłysk nadziei”/“A glimpse of hope”
Data rozpoczęcia 2009-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

DEJA DONNE Włochy/Italy, ”Przebłysk nadziei”/“A glimpse of hope”
reżyseria i choreografia: Simone Sandroni,Lenka Flory
tańczą: Dagmar Bock (Niemcy/Germany), Christine Kjellberg(Norwegia/Norway), Martina La Ragione (Włochy/Italy), Natalia Pieczuro (Polska/Poland)
dramaturgia muzyki: Luigi Ceccarelli (Włochy/Italy),Gaëtan van den Berg (Belgia/Belgium)
oryginalna muzyka: Luigi Ceccarelli (Włochy/Italy)
scenografia i kostiumy: Lenka Flory (Czechy/Czech Republic)
światła: Laurence Halloy (Belgia/Belgium)
projekt świateł: Laurence Halloy (Belgia/Belgium)
nagłośnienie: Luca Berettoni (Włochy/Italy)
produkcja: Deja Donne, Lenka Flory
czas trwania: 45 min
współpraca: Tanzhaus Düsseldorf; Theater im Pfalzbau Ludwigshafen; Dance Festival Munich (Niemcy/Germany)
partnerzy: Region of Umbria (Włochy/Italy) Nationales Performance Netz (Niemcy/Germany)

Akcja, niepohamowana pasja oraz humor są elementami ostatniej kreacji DEJA DONNE. Przelotne spojrzenie nadziei nie dąży do bycia posłańcem wśród innych niesłychanych wiadomości, ale chce być tragikomiczną i ironiczną refleksją ruchu wykreowanego przez cztery kobiety. Różniące się wiekiem, morfologią oraz charakterem, są zwiastunami snów o rewolucyjnych aspiracjach, stawiają czoło ideałom w każdym rozmiarze- zaczynając od zmiany świata a kończąc na najmniejszych, intymnych i osobistych. Postaci te poruszają się, grają, jednocząc się w końcu pośród skrajnych rozbieżności. Spektakl wykreowany przez 4 kobiety silnie inspirowany jest ruchem kobiet z ostatnich dekad oraz twórczością i osobowościami poetek takich jak Jane Austin, Virgina Woolf, Isabel Allende oraz Goerges Sand.

DEJA DONNE zostało założone w 1997 roku przez Lenkę Flory oraz Simona Sandroni. Flory i Sandroni traktują ciężkie tematy z głębi serca, często ironicznie i subtelnie. To, co robią traktują poważnie, w przeciwieństwie do siebie samych. Ich praca nacechowana jest niecodzienną głębią uczuć oraz emocjonalną inteligencją. Jako sedno, DEJA DONNE używa ruchu i postaci do ukazania tak wielkiej abstrakcji, kondycji człowieka
źródło: Deja Donne

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej