W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Devarrow i Owen Meany’s Batting Stance Strefa Innych Brzmień

Devarrow i Owen Meany’s Batting Stance Strefa Innych Brzmień
Data rozpoczęcia 2017-10-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Próba Café, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Po wakacyjnej przerwie Strefa Innych Brzmień powraca z nową energią i wieloma nietuzinkowymi artystami. Na początek zapraszamy na spotkanie z dwoma wyjątkowymi muzykami z Kanady. 
Devarrow oraz Owen Meany’s Batting Stance to songwriterzy z Nowej Szkocji prezentujący najlepsze tamtejsze tradycje muzyczne. Obaj są też gitarzystami, ale prezentują dwa dość odmienne style, zapraszając nas w podróż do świata zarówno bardzo klimatycznych ballad, jak i mocniejszych kompozycji opartych na silnym wokalu.

Devarrow to pseudonim artystyczny Grahama Ereaux, piosenkarza i kompozytora, który w swojej muzyce łączy prosty folk z wyrafinowanym popem, tworząc muzykę, która nawiązuje wprost do miejsca w którym się wychowywał (Moncton w Nowym Brunszwiku) oraz tych, które odwiedzał przez pół dekady bycia w podróży. W roku 2015 Devarrow samodzielnie wydał album „The Great Escape”, czyli zestaw 11 piosenek napisanych zimą w Vancouver, gdzie mieszkał w apartamencie z nieszczelnym dachem. Aby wesprzeć finansowo to wydawnictwo, Devarrow koncertował bardzo intensywnie przez prawie 2 lata po całej Kanadzie, koncentrując się na tworzeniu energetycznego, urzekającego i kameralnego koncertu w stylu gawędziarskim. Zyskując znaczną rozpoznawalność, potwierdzoną m.in. nominacją do nagrody ECMA, Devarrow przeniósł się z powrotem do Halifaksu w Nowej Szkocji, gdzie zamieszkuje do dziś. Obecnie Devarrow pracuje nad nowym albumem.
Devarrow Online: Web, Instagram, Facebook, Bandcamp, Video.

Określany mianem „pełnego pasji, literackiego folku”, projekt Owen Meany’s Batting Stance to solowa odsłona twórczości Daniela Walkera – songwritera i muzyka pochodzącego z Halifaksu. Artysta skupia się w dużej mierze na tworzeniu autorskich narracji, opowiadając je językiem piosenek i melodii. Jego teksty zawierają w sobie spory ładunek osobistych przemyśleń i doświadczeń, przez co odbiór koncertów Kanadyjczyka staje się doświadczeniem bardziej intymnym i personalnym. W 2016 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Owen Meany’s Batting Stance”. Sam muzyk zaś uzyskał nominacje do nagród Nova Scotia Awards w aż 3 kategoriach – najlepszy młody artysta, najlepszy album solowy roku i najlepszy album alternatywny roku.

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.