W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dick Long nie żyje
Data rozpoczęcia 2019-12-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

To ponury małomiasteczkowy dramat, w którym największym żartem jest życie głównych bohaterów.

Dick, Zeke i Earl są typowymi nieogarniętym, nieodpowiedzialnymi i niedojrzałymi redneckami z małego miasteczka w Alabamie. Mimo że założyli rodziny i mają swoje lata na karku, nadal beznadziejnie pragną wieść rozrywkowy żywot beztroskich nastolatków – organizują próby garażowej kapeli, żłopią piwsko, puszczają fajerwerki i strzelają do puszek. Niestety za ich ogromną niedojrzałością idzie również ogromna głupota. Podczas pijackiej zabawy Dick zostaje poważnie ranny. Przyjaciele popisują się wzorowym brakiem odpowiedzialności i podrzucają nieprzytomnego mężczyznę pod drzwi szpitala, spod których następnie się ulatniają. Dick jednak nie przeżył nocy. Sprawy zaczynają powoli wymykać się spod kontroli. Wieści po małym miasteczku szybko się roznoszą, nieporozumienie i mylne tropy nieustannie komplikują sprawy, a Earl i Zeke usilnie próbują zatuszować swój udział w całym wydarzeniu… czego jednak można się spodziewać po dwóch skończonych idiotach?

„Dick Long nie żyje” nie jest produkcją, która uraczy nas końską dawką nieprzyzwoitego i czarnego humoru. To ponury małomiasteczkowy dramat, w którym największym żartem jest życie głównych bohaterów. Zamiast soczystych one-linerów padają kolejne kretyńskie pomysły, a zwrot akcji jest tak dziwny, że nie do końca wiadomo czy parsknąć śmiechem, czy zbierać własną żuchwę z podłogi. Czy można było jednak się spodziewać innego natężenia czarnego humoru po twórcy „Człowieka scyzoryka”? Daniel Scheinert w swoim nowym projekcie miesza dramatyczną historię niszczącą rodzinne relacje, najpodlejsze żarty opowiadane przez samo życie, wciągający wątek kryminalny oraz świetną grę aktorską. Myślicie, że widzieliście już najbardziej niesmaczną śmierć? Koniecznie musicie zobaczyć, co wykręciła ta ekipa.

premiera: Sundance Film Festival 2019
reżyseria: Daniel Scheinert
scenariusz: Billy Chew
obsada: Michael Abbott Jr., Virginia Newcomb, Andre Hyland, Sarah Baker, Jess Weixler
dramat, czarna komedia / USA / 2019
czas trwania: 100 min