W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Died Moroz Convention - 3
Data rozpoczęcia 2013-02-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", ul. Wieniawska 15a
Kategoria Koncert

Informacja organizatorów:
Na naszym podwórku czyli przy Tekturowym parkingu będziemy gościć tegoroczną (już -3) edycję lodowatej imprezy Roberta Kuśmirowskiego i Rafała Chwały - Died Moroz Convention. Sporo dobrej, różnorodnej muzyki, nowe elementy wizualne i scenograficzne oraz tradycyjne już ciepłe posiłki serwowane przez kolektyw „Jedzenie Zamiast Bomb” rozgrzeją was na bardzo świeżym powietrzu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Bartek Weber i Bartek Tyciński czyli artyści z warszawskiego Lado ABC, znani choćby z Mitch and Mitch czy Baaby. Panowie ci wystąpią z nowym projektem: Bartosz i Bartłomiej. Słabi Prezenterzy udzielą się w szalonym secie wykorzystującym magnetofony kasetowe. Swoje propozycje zaprezentują też: wirtuoz akordeonu Egor Zabelov (lider Gurzuf i Yegor Zabelov Trio) oraz Molotov’s CockTail czyli solowy projekt Moniki Pich. Przewidujemy też parę dźwiękowych niespodzianek.

Spotykamy się zatem w zimowych warunkach, żeby raz jeszcze posłuchać ciekawej, nieoczywistej muzyki i pobyć razem, wymienić poglądy na temat sztuki i nie tylko, sprawdzić się poza ciepłą salą koncertową jako widzowie, a być może jako artyści. A potem rozmrażamy się w Tekturze...

Wstęp wolny.
After : 3 pln


Bartosz Weber i Bartłomiej Tyciński /wwa
Projekt Bartosz i Bartłomiej jest z natury tworem nieprzewidywalnym i właściwie do dzisiaj nastawionym na działania didżejskie. Teraz jednak zdarzy się wyjątek i wystąpią jako duet muzyczny, który zaskoczy pewnie również ich samych. Bartosz Weber i Bartłomiej Tyciński działają w obszarze szeroko pojętej muzyki alternatywnej, na swój sposób interpretując jazz, pop, lounge, trash metal, punk rock, tropicalię, abstrtact expressionism, classic rock, improv, country, easy listening. I tego mniej więcej można się po nich spodziewać.

Słabi Prezenterzy /lbn
Dj-skie duo z Lublina: Słabek – znany także jako Ksienżyc z zespołu Naczynia i Słabiak – w przeszłości DJ Sound w kolektywie Śmierć Disko Sound(s). Ze wspólnych rozmów, imprez oraz potrzeby duszy zrodziła się idea prezentowania bliźnim mnóstwa „słabej” muzyki, aby nieść kaganiec oświaty muzycznej, gdyż jak ogólnie wiadomo „dobrej” muzyki wszędzie pełno, a ze „słabą” jest słabo. Grają wspólnie od ponad roku. Swoje sety najczęściej budują wokół skojarzeń z nazwą imprezy. Kiedy nie chce im się nic wymyślać, prezentują … najsłabsze kawałki. Znani z imprez między innymi na festiwalach: Filmoffo, Jazz Bez, Festiwalu Dobrych Filmów. Zagrają z kaset!!!
www.facebook.com/slabiprezenterzy
soundcloud.com/slabiprezenterzy
www.myspace.com/slabiprezenterzy

Yegor Zabelov /białoruś
Artysta, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf, znów zaskoczył fanów i krytyków muzycznych. Jego najnowsze trio w unikalny sposób łączy wszystko to, co najlepsze w twórczości Gurzuf, dodatkowo wzbogacając instrumentarium o brzmienie kontrabasu. W swojej twórczości nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip-hopowymi. Stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu „Golem” z 1920 roku. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatrów w Niemczech, Holandii i Słowenii. Aktualnie pracuje nad wspólnym materiałem z ikoną polskiej sceny niezależnej Włodkiem Kiniorem Kiniorskim.
yegorzabelov.com
soundcloud.com/#yegor-zabelov-1

Molotov’s CockTail /poznań
Solowy projekt Moniki Pich.
www.myspace.com/monipich
cloudmix.it/#/en/tag/MONIKAPICH
soundcloud.com/#monikapich