W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dni i Noce Jagiellońskie, zwiedzanie Szlaku Jagiellońskiego

Dni i Noce Jagiellońskie, zwiedzanie Szlaku Jagiellońskiego
Data rozpoczęcia 2015-11-21
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Rozpoczęcie przy Bramie Krakowskiej
Udział Płatny
Koszt udziału ulgowy 6 zł, normalny 10 zł, rodzinny 20 zł
Kategoria Zwiedzanie

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza do Lublina na comiesięczne spotkanie w ramach cyklu pt. „Dni i Noce Jagiellońskie”. Tym razem zwiedzający zapoznają się z dziejami lubelskich krypt i cmentarzy. 


Począwszy od stycznia Fundacja prezentuje historyczne „dzielnice” Lublina. Dotychczas były to kolejno:  Zamek,  „miasto w murach”, przedmieścia Krakowskie i Czwartek, Podzamcze, Przedmieście Lwowskie, Tatary, Zemborzyce, Żmigród oraz Rury.

Zwiedzanie w dniu 21 listopada br. rozpocznie się o godz. 15 przy Bramie Krakowskiej. Na trasie znajdą się m. in. domniemane miejsce śmierci Jana Kochanowskiego, plac Po Farze oraz wybrane świątynie i cmentarze (po)klasztorne.  Zainteresowani będą mogli na zakończenie obejrzeć ekspozycję w kościele pobrygidkowskim wraz z kryptami (bilety: 1,5 / 3 zł). 

Udział w „Dniach i Nocach Jagiellońskich” jest odpłatny. Mieszkańcy miast i gmin przynależących do Organizacji Turystycznej „Szlak Jagielloński” mogą liczyć na 10. procentowe zniżki. Dodatkowe informacje o ofercie Fundacji „Via Jagiellonica” (zarówno w Lublinie, jak i innych miejscowościach traktu krakowsko-wileńskiego) zamieszczone są na portalu internetowym: www.szlakjagiellonski.pl. Uzyskać je można również kontaktując się z Centrum Obsługi Turystycznej „Via Jagiellonica” w Lublinie, przy ul. Skłodowskiej 3/15: od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, tel. (81) 441-11-18.   

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej