W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dobranocka z ilustracją | Kot w butach

Dobranocka z ilustracją | Kot w butach
Data rozpoczęcia 2020-06-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Facebook Warsztatów Kultury
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zabawa

Wideodobranocka z ilustracją to seria klasycznych bajek braci Grimm opowiedziana lekko archaicznym językiem i zilustrowana oryginalnymi ilustracjami z XIX i pierwszej połowy XX wieku, skierowana do dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Obrazy pozyskiwane z legalnych źródeł bibliotecznych takich jak polska Polona, nie tylko otworzą dzieciom oczy na różnorodność ilustratorskiego warsztatu, ale też mamy nadzieję zachęcą rodziców do wyszukiwania ciekawych źródeł materiałów literackich i wizualnych do zabaw i rozmów z dziećmi.

Czytanym i oglądanym bajkom towarzyszą zadania aktywizujące młodych odbiorców m.in. pytania do treści, zabawy w odnajdowanie szczegółów różniących ilustracje, wyszukiwanie pomysłów na interpretacje tych samych tematów. Autorką serii jest Ewa Solarz – historyczka sztuki i kuratorka wystaw skierowanych do dzieci.