W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dobre serce| Miasto movie analogowo

Dobre serce| Miasto movie analogowo
Data rozpoczęcia 2017-08-23
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Klasztor oo. Dominikanów ul. Złota 9
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Przed projekcją filmu „Dobre serce” zapraszamy do wysłuchania słuchowiska radiowego opartego o dramat Grażyny Lutosławskiej „Anioł za lodówką”. Opowieść skupia się wokół niesamowitej historii okrycia podczas remontu jednej z lubelskich kamienic kilku tysięcy szklanych przedwojennych negatywów. Słuchowisko radiowe zrealizowane jest z myślą o tych wszystkich, którzy nie widzieli spektaklu teatralnego przygotowanego przez Teatr Andersena w Lublinie.

Islandzki reżyser Dagur Kari z biegiem lat wypracował oryginalny, niepowtarzalny styl. Oglądając zarówno jego starsze filmy, jak choćby „Noi Albinoi” czy „Zakochani widzą słonie”, jak i te najnowsze m.in. „Fusi”, czy właśnie „Dobre serce”, widzimy wyraźnie autorski stempel artysty. Zwykle są to ciepłe, słodko gorzkie historie o życiowych nieudacznikach, outsiderach i samotnikach. Podobnie jest i w tym przypadku. Oto na ekranie obserwujemy jak życie splata ze sobą losy dwóch bohaterów – przechodzącego piąty zawał właściciela podupadającego baru Jacquesa i bezdomnego Lucasa. Wspólne spotkanie odmieni ich monotonną egzystencję ale czy na długo?