W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dokalski / Cieślak / Steinbrich / Miarczyński – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Dokalski / Cieślak / Steinbrich / Miarczyński – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2016-04-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Dokalski / Cieślak / Steinbrich / Miarczyński – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Dzielnicowy Dom Kultury “Węglin” zaprasza na koncert – efekt spotkania artystów działających w różnych projektach muzycznych i posiadających różne doświadczenia wykonawcze. Wszystkich ich łączy na pewno zamiłowanie do improwizacji. Przez kilka dni poprzedzających koncert będą pracować nad utworami napisanymi przez Olgierda Dokalskiego. Przez ostatnich parę lat nazbierało mi się trochę utworów, które napisałem na klasyczną sekcją rytmiczną (kontrabas i perkusja), ale nie miałem okazji ich wykonać. Nie udało się ich zagrać z Daktari ani kIRkiem, utwory te potrzebują charakterystycznej pulsacji kontrabasu i przez to musiały wyleżeć swoje w szufladzie (niektóre z nich czekają na wykonanie około pięciu lat). Stylistycznie materiał odwołuje się do muzyki korzeni, zahacza o polski folk i amerykański bagienny blues z południa. Dzięki muzykom z Lublina i Ośrodkowi „Rozdroża” będzie okazja odkurzyć te kawałki i ukształtować na ich bazie materiał dla improwizowanego koncertu.

Olgierd Dokalski - muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Lider kwintetu Daktari i kwartetu nor Cold, współtworzy zespoły kIRk, Altona, Totem. Właśnie przygotowuje swój solowy projekt.

Tadeusz Cieślak - saksofonista, starając się nie ograniczać poszukuje przeróżnych doświadczeń i sposobów ekspresji muzycznej. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia, obecnie student na Wydziale Artystycznym UMCS. Na co dzień współtworzący zespół Sekta Denta i kolektyw Cząstki Elementarne.

Jacek Steinbrich - gra na kontrabasie i gitarze. Jest samoukiem zainteresowanym różnymi rodzajami muzyki. Komponuje, współtworzy i współpracuje z zespołami grającymi free jazz (Re.mus), muzykę improwizowaną (Cząstki Elementarne) i surf-psychodeliczną (Braces Are Beautiful). 

Jakub Miarczyński - student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych między innymi prowadzonych przez nowojorską School for Improvisational Music, regularnie występuje w kraju i zagranicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek czy stylistykę.

Koncert realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin

O Cyklu „Peryferia”: Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.