W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dollars & Birds Freestyle
Data rozpoczęcia 2020-07-19
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Unikalny projekt, łączący polskie i światowe hity muzyki rozrywkowej z improwizacją rapową na najwyższym poziomie. To efekt kilkuletniej współpracy rapera Dolara i wokalisty oraz gitarzysty – Marcina Kruka.

Koncerty Dollars & Birds cechuje duża ilość interakcji z publicznością. Jest ona źródłem nieskończonej inspiracji, z której artyści czerpią podczas koncertów pełnymi garściami.
Tym, który hipnotyzuje swoim flow jest Dolar, czyli Tomek Dymek – jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych freestylerów w Polsce. Od 1998 roku zajmuje się freestyle`em. Ma na koncie wielokrotne zwycięstwa w zawodach freestyle`owych. Kilkukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej – turnieju, który zbiera najlepszych MC w kraju. Zajął I miejsce na Bitwie o Bałtyk 2005 i 2007 oraz I miejsce na turnieju Słowacki vs. Mickiewicz Teatr Stary Kraków 2006. Powiedzieć, że podczas swoich występów zaskakuje publiczności sztuką improwizacji to nic nie powiedzieć.

  • Tomek „Dolar” Dymek – freestyle
  • Tomasz „Fazi” Gąsior – perkusja
  • Tomasz „Syndrom” Bochniarz – bas
  • Marcin Kruk – gitara, wokal