W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dookoła świata: Madagaskar – to nie bajka

Dookoła świata: Madagaskar – to nie bajka
Data rozpoczęcia 2020-01-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 6/8 zł
Kategoria Spotkanie

Pięć wyjazdów na egzotyczną wyspę to dość by poznać jej dwa oblicza. Egzotyka w pełnym tego słowa znaczeniu i lemury mówiące dobranoc – to tylko połowa.

Każdy z wyjazdów zaczynał się na turystycznej wyspie Nosy Be. Większość Polaków właśnie tam zaczyna i kończy swoją wizytę. Jak właściwie wyglądają „rajskie wakacje” Polaków na wyspie, która miała być naszą kolonią? Stosunkowo niewielu decyduje się na przeprawę na właściwą wyspę Madagaskar. Jak wygląda życie na czwartej największej wyspie świata?

Masowa turystyka to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Niektóre państwa stawiając na jej rozwój tworzą monokulturę gospodarczą. Jaką ścieżkę wybierze Madagaskar, gdzie właśnie dociera turystyka? Będzie to opowieść o współczesnej turystyce skonfrontowana z rzeczywistością mieszkańców turystycznego raju. Słodko – gorzka to będzie rozprawa. Obok poważnych rozmów będą biegać lemury.

Bartłomiej Sembol – z wykształcenia historyk, z zawodu nauczyciel, z pasji podróżnik. Przez 5 lat nauczyciel historii w jednej z wrocławskich szkół. Niedawno zmienił swoje życie i zaczął pracę w podróżach. Od 5 lat opisuje je na praktycznypodroznik.pl. W 2018 roku został pilotem wycieczek międzynarodowych.