W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DoSłowne Potyczki Literackie

DoSłowne Potyczki Literackie
Data rozpoczęcia 2021-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | online
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Księgarnia Dosłowna
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

DoSłowne Potyczki Literackie to projekt mający na celu promowanie czytelnictwa poprzez włączanie odbiorców w proces twórczy.

Organizatorzy chcą pokazać literaturę jako drogę do osiągania spełnienia artystycznego, mniej elitarną i bardziej osiągalną niż jest to powszechnie uznawane.

Podczas 10 spotkań pod ogólnym hasłem co czytać, żeby pisać zaprezentują twórczość osób początkujących, wyszukiwanych poprzez kontakty ze szkołami, grupami literackimi, ale także osób ukrywających się w przestrzeniach Internetu. Towarzyszyć im będą doświadczeni autorzy w roli mentorów. Istotnym elementem spotkań jest także turniej literacki dla odbiorców spotkań w formie happeningowej. Będą to turnieje jednego wiersza lub turnieje na krótkie formy prozatorskie – zależnie od charakteru spotkania i działalności zaproszonych gości, czy to prozaików czy poetów, którzy jednocześnie będą członkami jury.

Spotkania oraz prezentacje nagrodzonych tekstów będą odbywać się w cyklu miesięcznym lub kilka razy w miesiącu. Podsumowaniem projektu będzie wydanie publikacji, będącej swoistym poradnikiem młodego literata. Znajdą się tam nagrodzone teksty oraz ślady najciekawszych dokonań zrealizowanych w cyklu spotkań autorskich.
Nabór będzie prowadzony poprzez wysłanie tekstów na adres .

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się już 21 maja. Zaprezentują się na nim poetki związane z warszawską grupą Wspólny Pokój: Beata Gula, Natalia Malek i Joanna Mueller.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej