W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

DoTheatre - Niemcy/Rosja;Germany/Russia, ”Kat”/ ”Hangman”

DoTheatre - Niemcy/Rosja;Germany/Russia, ”Kat”/ ”Hangman”
Data rozpoczęcia 2009-11-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

DoTheatre - Niemcy/Rosja;Germany/Russia, ”Kat”/ ”Hangman”
choreografia: Evgeny Kozlov
tańczą: Evgeny Kozlov, Julia Tokareva, Alexander Bondarev, Irina Kozlova
światła: Alexander Bondarev
kostiumy: DoTheatre
technika i wykonanie: Tanya Williams
czas trwania: 70 min

Kat jest zarówno grą jak i postacią - magiczne opowiadanie które przenosi nas w ciemne deliryczne miejsce, oświetlone rozkołysanymi lampami i szokującymi cieniami- nieznany świat sprawców i ofiar, sędziów i egzekutorów gdzie trzy charaktery Przeklętej Trójki - Niewidomy, Głuchy i Niemy - grają bez końca w układankę - kto jest ofiarą. Za pomocą odwrócenia ról i intrygujących zmian punktu widzenia Kat pokazuje sytuację od rozwoju zbrodni poprzez sąd i publiczną egzekucję. Muzykalnie natrętny – to spektakl prowokujący myśli i inspirujący. Jest to połączenie teatralnych i tanecznych form, kombinacji elementów teatru absurdu i tańca współczesnego. Naiwność farsy clowna jest wzbogacona przez czarujące użycie czarnego humoru.
Inspiracja twórczością Daniela Charmsa
Założony w 1987 roku jako eksperymentalny teatr fizyczny, DoTheatre uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych zespołów powstałych w pokomunistycznej Rosji. Grupa jest pionierem ekstremalnego teatru fizycznego i języka tańca znanego jako rosyjski modernizm, który jest jednocześnie brutalny, wymagający i natchnięty poetyckim napięciem.
źródło: DoTheatre

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej