W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drzwi Otwarte UMCS: „Przyjdź. Zobacz. Zostań.”

Drzwi Otwarte UMCS: „Przyjdź. Zobacz. Zostań.”
Data rozpoczęcia 2016-03-11
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka” , ul. Radziszewskiego 16, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Przyjdź. Zobacz. Zostań.” - pod takim hasłem 11 marca br. w ACK UMCS „Chatka Żaka” odbędą się Drzwi Otwarte UMCS. 
Proces o czary, śmiechoterapia, blaski i cienie promieniotwórczości, kreatywne gry i zabawy, współczesna biochemia bez tajemnic, warsztaty: rzeźbiarskie, telewizyjne, wystąpień publicznych i reportera radiowego, zajęcia z rysunku, ćwiczenia z fizjologii roślin, stand-up ekonomiczny czy Wielka Gra Babeczkowa, - to tylko niektóre propozycje z niezwykle bogatej oferty edukacyjnej, sportowej i kulturalnej, które tego dnia przygotuje Uniwersytet. Równolegle w spotkania z kandydatami i promocję wydarzenia zaangażowanych będzie jedenaście Wydziałów Uczelni.

Drzwi Otwarte UMCS 2016 zostaną zainaugurowane w "Chatce Żaka" o godz. 9.00 przez Rektora, prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego oraz Prorektor ds. Studenckich, prof. dr hab. Urszulę Bobryk. 

Przestrzeń „Chatki” podzielona zostanie na specjalne strefy tematyczne: edukacji (prezentacja oferty poszczególnych jednostek UMCS), aktywności (życie studenckie, pokazy, prezentacje, konkursy, gry, fotobudka) i relaksu (w której będzie można chwilę odpocząć i na spokojnie przeanalizować otrzymane informacje).
Tego dnia uczestnicy będą także mogli wziąć udział m.in. w:
- spotkaniach z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMCS,
- spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa,
- grze miejskiej "Odkryj UMCS",
- rozgrywkach sportowych o Puchar Rektora UMCS,
- wycieczce po kampusie UMCS, 
- wycieczce po Radiu i TV UMCS.

Podczas inicjatywy kandydaci na studia dowiedzą się o możliwościach odbywania części studiów w ramach programu Erasmus, a także będą mieli okazję „zaadaptować się” z Samorządem Studentów UMCS.
Późnym popołudniem (15.30-18.00), podczas części artystycznej, wystąpią znani artyści. Tegoroczną Gwiazdą wydarzenie będzie FISZ EMADE TWORZYWO, a supportować ich będą Zespoły UMCS.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej