W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Dylan noblista” - lubelska premiera koncertu

„Dylan noblista” - lubelska premiera koncertu
Data rozpoczęcia 2018-09-26
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Bob Dylan - największy buntownik w historii muzyki rozrywkowej. Pierwszy laureat Nagrody Nobla z kręgu śpiewaków. Koncert specjalny, w nowych tłumaczeniach, przygotowany dla OFPA Rybnik 2018. W programie największe przeboje mistrza, jak i te najbardziej znaczące jego utwory, które do Polski nie dotarły. Aranżacja i wykonanie to dzieło najbardziej energetycznej piwnicy artystycznej jaką jest Lubelska Federacja Bardów.

Coś absolutnie niebywałego! Bob Dylan otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę, Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, choć jest pisarzem i śpiewakiem piosenek. Co takiego jest w jego piosenkach, że od 60 lat intrygują cały kulturalny glob? Że go zmieniają? Koncert LFB daje możliwość znalezienia odpowiedzi na te pytania. Oto specjalnie dla festiwalu powstały nowe tłumaczenia autorstwa pieśniarza, Amerykanina polskiego pochodzenia, który jest przy okazji wybitnym znawcą twórczości Boba Dylana, i który zna realia, w jakich ta twórczość powstała. Ma więc jak nikt inny wszystkie kompetencje potrzebne do przekładu doskonałego. Nazywa się Marcin Piotrowski i mieszka we Wrocławiu. W tłumaczeniu aktywnie towarzyszyli mu Marek Andrzejewski, Jan Kondrak, Tymoteusz Kondrak i Dominik Rogalski.

Wykonawcą aranżacji i kreacji wokalnych jest wyjątkowy kolektyw twórczy pod nazwą Lubelska Federacja Bardów. Grupa autorów i kompozytorów działająca od 19 lat, sprawdzona w tego typu projektach. Z sukcesem przygotowująca programy o wybitnych artystach dla TVP i różnych festiwali. Między innymi: „W moim tajemnym życiu” (Piosenki L. Cohena dla OFPA i TVP), “Najcudowniejszy świątkarz” (poezja Karola Wojtyły dla pr. II TVP), ”Kazimierzowi Grześkowiakowi” (dla PPA we Wrocławiu i dla TVP 3 ). Występ tego zespołu jest gwarancją najwyższego poziomu artystycznego i, co najważniejsze, poszanowania dla oryginalnej melodii tłumaczonych utworów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej