W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dyskusyjnego klub: Tajemnice jednego dzieła

Data rozpoczęcia 2017-03-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Dyskusja

Klub dyskusyjny "Tajemnice jednego dzieła" - dyskusja o islamie na podstawie książki Tahara Ben Jellouna "Co to jest islam? Książka dla dzieci i dorosłych". 
W dobie globalnej dyskusji o islamie, pojawia się pytanie co tak naprawdę wiemy o tej religii. Podczas poniedziałkowego wydarzenia opowiemy o jego historii, doktrynie i odłamach, nie ulegając stereotypowym opiniom, które związane są z narastającym fundamentalizmem religijnym. 

„Tajemnice jednego dzieła” to cykl spotkań z literaturą, muzyką, sztuką, teatrem i filmem. Inspiracją do jego stworzenia była potrzeba wypowiedzenia własnego zdania i oceny na forum. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone będzie poznaniu historii wybranego dzieła i związanych z nim tajemnic, problemów interpretacyjnych, kontekstów kulturowych. Spotkania będą miały charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne