W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dziecięcy Klub Filmowy 79
Data rozpoczęcia 2024-02-03
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Siedemdziesiątą dziewiątą propozycją w ramach cyklu będzie przygodowy film animowany o młodej czarownicy, która opuszcza rodzinę i szuka miasta, w którym mogłaby rozpocząć dorosłe życie, by doskonalić swoje zdolności — i przy okazji odkrywa, jak trudno jest zdobyć nowych przyjaciół.

Jest wśród czarownic pewien zwyczaj. Nazywa się Nocą Odejścia. Oznacza to, że młoda, 13-letnia wiedźma opuszcza swój rodzinny dom. Zgodnie z tradycją musi spędzić przynajmniej rok w obcym mieście, które nie posiada jeszcze własnej czarownicy. Ma to ją nauczyć niezależności i pozwolić odbyć praktykę w czarowaniu. Główna bohaterka właśnie skończyła wymagany wiek i wybiera swą Noc Odejścia. Dokładnie o północy opuszcza rodzinę i przyjaciół, zaopatrzona w miotłę mamy i radio taty. W końcu dociera do wymarzonego, dużego miasta nad oceanem, gdzie postanawia się osiedlić. Początki nie są łatwe. W miejscu nikogo nie zna i zdana jest wyłącznie na siebie. Z czasem jednak wszystko zdaje się powoli układać. Zdobywa zaufanie i życzliwość mieszkańców miasta. Trafia pod opiekę właścicielki piekarni. Otrzymuje tam pokój i pomagając w prowadzeniu biznesu wpada na pomysł, aby rozkręcić swój własny interes. Na życie nasza mała czarownica zarabia, doręczając ekspresowo przesyłki (oczywiście przy użyciu miotły). Jednak praca w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych.
Film Hayao Miyazakiego wprowadza dzieci w estetykę japońskiej animacji. Jest jednym z najpiękniejszych obrazów studia, którego dzieła od lat zachwycają fanów na całym świecie.

Rok produkcji: 1989 | Czas trwania: 1 godz. 43 min. | Preferowany wiek widzów: 7+