W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” - dzień otwarty

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” - dzień otwarty
Data rozpoczęcia 2015-10-10
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2015-10-10
Godzina zakończenia 18:00
Miejsce ul. Wyżynna 16
Organizator DDK „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, obecny od 5 lat na kulturalnej mapie Lublina, uruchamia swoją działalność w dzielnicy Czuby Południowe.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” w zamyśle twórców ma być nowym miejscem kulturalnych spotkań mieszkańców Lublina. Podobnie jak w DDK „Węglin” przy ul. Judyma 2a, realizowane w nim będą działania dla wszystkich grup wiekowych w ramach specjalnie sprofilowanych cykli tematycznych: JAKA KULTURA, MAMALUCHA, KLUB SENIORA „BOMBONIERKA ŻYCIA”, TWOJA KOLEJ. Ich współtwórcami często będą sami mieszkańcy.

DDK „Czuby Południowe”, instytucja otwarta na pomysły, propozycje i zaangażowanie odbiorców swojej oferty, oprócz działań o charakterze animacyjnym i integracyjnym, zaoferuje bogatą ofertę edukacyjną dla zainteresowanych w każdym wieku. Ze względu na warunki lokalowe domeną działań w DDK „Czuby Południowe” będą cykliczne zajęcia manualne, komiksowe, rękodzielnicze, instrumentalne. W tym sezonie mieszkańcy Czubów Południowych będą również mogli uczestniczyć w warsztatach medialabowych, czyli kreatywnego wykorzystania nowych technologii.

Mieszkańcy dzielnicy Czuby Południowe od bardzo dawna zabiegali o to, aby w ich dzielnicy powstał dom kultury. Zadanie stworzenia takiego miejsca powierzono Dzielnicowemu Domu Kultury „Węglin”.

Domy kultury to miejsca wyjątkowe. To tutaj rozpoczyna się spełnianie marzeń o byciu aktorem lub malarką, tutaj można powrócić po latach do dawnych, często już zapomnianych pasji albo odnaleźć nowe, można twórczo spędzać czas z całą rodziną, rozwijać zainteresowania, szlifować talenty. To także miejsca spotkań z inspirującymi ludźmi i miejsca dyskusji na ważne tematy. Miejsca otwarte, gościnne, przyjazne, gromadzące ludzi o różnych potrzebach i oczekiwaniach wobec kultury. Właśnie takim miejscem będzie DDK „Czuby Południowe”. Miejscem spotkań „wokół” i „z” kulturą, wyjątkowym dla mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe oraz dla wszystkich osób, które zechcą nas odwiedzić.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” rozpocznie działalność w październiku, w nowej, specjalnie do tego przystosowanej siedzibie, przy ul. Wyżynnej 16. W związku ze zmianami organizacyjnymi, a także mając na względzie rozwój poszczególnych form warsztatowych, część warsztatów, które do tej pory odbywały się w DDK „Węglin” przy Judyma 2a będzie odbywała się w nowym miejscu na Czubach Południowych. Warunki lokalowe nowego miejsca: pracownia plastyczna, medialabowa i sala muzyczna, sprzyjać będą rozwojowi twórczemu uczestników zajęć.

DZIEŃ OTWARTY

10.10.2015 / 10.00-18.00 / DDK „Czuby Południowe” / ul. Wyżynna 16 / warsztaty pokazowe oraz spotkania z instruktorami

ZAJĘCIA ORAZ INNE DZIAŁANIA ROZPOCZNĄ SIĘ 12 PAŹDZIERNIKA 2015

www.ddkczubypoludniowe.pl – strona dostępna od 8 października 2015