W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego

Dzień Otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego
Data rozpoczęcia 2016-10-11
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1 | Sala Operowa
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Lubelskie Studium Teatralnego – nowa specjalności, uruchamiana wspólnie przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jest to pierwsza w Polsce specjalność, w której wiedzę teoretyczną połączono z możliwością zdobycia umiejętności praktycznych!

Ze studentami spotkają się liderzy ścieżek. Dr hab. Arkadiusz Bagłajewski – Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UMCS, opowie o studium w kontekście zajęć teoretycznych. Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur, przedstawi moduł z zajęć: organizacja i zarządzanie teatrem oraz technika i technologia sceniczna, w czasie której zaprezentowane zostaną możliwości techniczne sceny. Paweł Passini, reżyser, zaprezentuje moduł aktorsko, reżyserski. Joanna Reczek Szwed przybliży moduł dotyczący nowego cyrku i widowisk plenerowych. 

Lubelskie Studium Teatralne to międzykierunkowa specjalność teatralna, na której zajęcia praktyczne prowadzone będą pod okiem ekspertów z poszczególnych dziedzin. W programie Studium, obok wiedzy z dziedzin historii i teorii teatru, można będzie zdobyć konkretne umiejętności z zakresu: techniki i technologii scenicznej, zarządzania teatrem, aktorstwa i reżyserii czy nowego cyrku i widowisk plenerowych. Proponujemy: 3 lata specjalności, 390 godzin wiedzy o teatrze i 180 godzin zajęć praktycznych.

Dzień otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego to także doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zapisaniu się na specjalność. Każdy, kto przyjdzie będzie miał okazję porozmawiać z prowadzącymi zajęcia. Dowiedzieć się bezpośrednio od Pawła Passiniego czy założycieli Fundacji Sztukmistrze czego uczyć będą na warsztatach i jakich metod używać. Zapoznać się ze sprzętem technicznym, jaki używany jest na Sali Operowej i spotkać z specjalistami obsługującymi technikę.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Do wygrania wejściówki na wydarzenia kulturalne odbywające się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej