W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dźwięki z korzenia – warsztaty gry na didgeridoo Macieja Lubasia

Dźwięki z korzenia – warsztaty gry na didgeridoo Macieja Lubasia
Data rozpoczęcia 2019-12-01
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka"
Organizator Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego, ACK UMCS „Chatka Żaka” i Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Didgeridoo jest to tradycyjny, pochodzący z Australii instrument wykorzystywany przez Aborygenów. To drewniana trąba o charakterystycznym, głębokim, wibrującym dźwięku, która może powstać naturalnie w wyniku działalności termitów. W naszych warunkach didgeridoo tworzy się poprzez ręczne lub mechaniczne drążenie. Obecnie instrument ten możemy spotkać w różnych stylach muzycznych.

Na warsztatach nauczysz się m.in. podstawowego dźwięku, jakim jest dron, dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo, modulacji dźwięków podstawowych, oddechu kołowego, sylab do tworzenia rytmów. Dla osób znających podstawy przewidziana jest nauka rytmów.

Zajęcia poprowadzi Maciej Lubaś, który zajmuje się grą oraz wyrobem didgeridoo od 2004 r. Jest członkiem stowarzyszenia Didjeridoo.pl zrzeszającego muzyków, budowniczych oraz sympatyków didgeridoo oraz współorganizatorem Festiwalu Didgeridoo – Dźwięki z Korzenia. Zorganizował również pierwszy festiwal didgeridoo w Lublinie, a warsztaty gry prowadził m.in. na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie oraz na Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko w Gorajcu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej