W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dźwiękownia | Między uchem a dźwiękiem

Dźwiękownia | Między uchem a dźwiękiem
Data rozpoczęcia 2022-04-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu Dźwiękownia. W sobotę, 23 kwietnia, gośćmi Warsztatów Kultury będą dr Marek Zadrożniak (laryngolog i foniatra) oraz Wacław Zimpel (kompozytor i multiinstrumentalista), którzy podyskutują o tym, jak funkcjonuje ludzki słuch.

Cykl spotkań Dźwiękowni rozpoczną rozważania nad anatomią i fizjologią słuchu oraz fenomenem muzyczności dźwięku. Wspólnie z foniatrą i laryngologiem, Markiem Zadrożniakiem, uczestnicy wejdą do wnętrza ucha, żeby sprawdzić, jak ono pracuje i co to znaczy słyszeć. Wacław Zimpel będzie z kolei przewodnikiem w przestrzeni dźwięków muzyki i słuchu muzycznego. Po krótkiej prezentacji czołowych dla własnej profesji zagadnień, zaproszeni goście wezmą udział w dyskusji, w której główną rolę będzie odgrywał dźwięk. Nieważne czy jesteście zapalonymi audiofilami, muzykami, audiologami, a może dźwiękowymi naukowcami – z tego spotkania na pewno wyniesiecie coś dla siebie!

Po spotkaniu odbędzie się koncert Wacława Zimpla.


Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro oraz  online na Facebooku  Warsztatów Kultury
Goście: dr n. med. Marek Zadrożniak (laryngolog i foniatra) oraz Wacław Zimpel (kompozytor i multiinstrumentalista)

Działanie towarzyszące: Strefa Innych Brzmień | Wacław Zimpel solo, godz. 19.00

Cykl Dźwiękownia został przygotowany przez Warsztaty Kultury we współpracy z Katedrą Teorii Mediów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.