W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Eastreet vol.2 – wernisaż wystawy

Eastreet vol.2 – wernisaż wystawy
Data rozpoczęcia 2014-07-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Wykład

Eastreet vol.2 to kolejna edycja jedynej na świecie tak dużej prezentacji fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Naszą intencją jest zebranie i zaprezentowanie zbiorowego portretu człowieka w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej. Stawiamy m.in. pytania: jakim ludzie podlegają przemianom i interakcjom, jak człowiek kształtuje swoje otoczenie, a jak samo otoczenie wpływa na życie człowieka, co kryje się „pod powierzchnią” codzienności. Ponadto tworzymy platformę do kontaktu, dialogu i wzajemnej inspiracji dla fotografów zajmujących się dokumentacją przestrzeni Europy Wschodniej.

Na wystawę złożą się prace prezentujące przestrzeń publiczną krajów Europy Wschodniej, wybrane przez kuratorów w ramach otwartego konkursu. Najlepsze fotografie zostaną profesjonalnie przygotowane do ekspozycji i zaprezentowane podczas lubelskiej edycji Wschodu Kultury. Wystawie towarzyszyć będzie specjalny katalog z informacjami o prezentowanych autorach oraz dyskusja na temat fotograficznej dokumentacji przestrzeni publicznej z udziałem urbanistów, artystów, fotografów.
Wystawa czynna: 8-31 lipca 2014

Kuratorzy: Tomasz Kulbowski, Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek, Grzegorz Ostręga