W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
EASTREET VOL.3
Data rozpoczęcia 2015-07-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Stare Miasto
Kategoria Koncert

EASTREET VOL.3 - to kolejna edycja jedynej na świecie tak dużej prezentacji fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Naszą intencją jest zebranie i zaprezentowanie zbiorowego portretu człowieka w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej. Stawiamy m.in. pytania: jakim ludzie podlegają przemianom i interakcjom, jak człowiek kształtuje swoje otoczenie, a jak samo otoczenie wpływa na życie człowieka, co kryje się „pod powierzchnią” codzienności. Ponadto tworzymy platformę do kontaktu, dialogu i wzajemnej inspiracji dla fotografów zajmujących się dokumentacją przestrzeni Europy Wschodniej. 
Na wystawę złożą się prace prezentujące przestrzeń publiczną krajów Europy Wschodniej, wybrane przez kuratorów w ramach otwartego konkursu. Najlepsze fotografie zostaną profesjonalnie przygotowane do ekspozycji i zaprezentowane podczas lubelskiej edycji Wschodu Kultury. Wystawie towarzyszyć będzie specjalny katalog z informacjami o prezentowanych autorach oraz dyskusja na temat fotograficznej dokumentacji przestrzeni publicznej z udziałem urbanistów, artystów, fotografów.