W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej

Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej
Data rozpoczęcia 2018-05-27
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2018-05-27
Godzina zakończenia 15:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12/6 zł
Kategoria Warsztaty

27 maja, między godziną 12 a 15, w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas wydarzenia „W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej” będzie można uczestniczyć w interaktywnych zajęciach edukacyjnych dotyczących życia codziennego w czasach II Rzeczypospolitej.

W wiejskich i miasteczkowych wnętrzach będzie można się m.in. dowiedzieć się jak dawniej wyglądał handel obnośny i jak piekło się podpłomyki w wiejskiej chałupie,
odwiedzić miasteczkowy zakład fryzjerski i plebanię, a także rozerwać się przy zabawach pastwiskowych, posłuchać "Baśni o dobrym chłopie i dobrym dziedzicu" 
oraz zostać kowalem! 
Dodatkowa atrakcją tego dnia w lubelskim skansenie będą występy zespołów ludowych w ramach eliminacji do Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej