W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Edward Baran. W przestrzeni papieru. Malarstwo

Edward Baran. W przestrzeni papieru. Malarstwo
Data rozpoczęcia 2021-10-29
Data zakończenia 2021-11-29
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Galeria Wystaw Czasowych +1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Wystawa

Wystawa prezentuje twórczość Edwarda Barana (1934-2021), dla którego papier stanowi ideową podstawę twórczości i jest głównym tworzywem jego obrazów.

Początkowo artysta zajmował się  malarstwem, tkaniną artystyczną i grafiką, ale to papier ostatecznie stał się jego własnym, osobistym środkiem wyrazu, którego destrukcja, świadome niszczenie w procesie twórczym uwalnia i zarazem powołuje nowy obraz. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z lat 1970-2019 z najbardziej charakterystycznych faz w twórczości Edwarda Barana. Oprócz obrazów eksponowane będą również prace graficzne i gipsoryty (estampaże) na papierze japońskim. Abstrakcyjna treść dzieł ma w sobie ogromny ładunek poetyckiej ekspresji, delikatności i piękna. Niektóre z nich działają jak iluzje optyczne, odbijając cienie, mnożą głębię papierowych form.

Wystawa czynna wtorek-czwartek | 13.00-18.00 i piątek-niedziela 12:00-18:00
Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej