W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich

Ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich
Data rozpoczęcia 2012-01-22
Godzina rozpoczęcia 15:30
Kategoria Koncert

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zaprasza na koncert podczas którego wystąpią:

Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy w Lublinie, dyr. Adam Załęski
Chór Parafii Ewangelickiej w Lublinie powstał na jesieni 2007 roku. W skład chóru wchodzą członkowie zboru oraz osoby spoza parafii. Chór występował dotychczas kilkukrotnie w Lublinie, m. In. w ramach festiwalu „wielokulturowy Lublin” z orkiestrą kameralną i solistami oraz w Zgierzu podczas zjazdu chórów ewangelickich. Repertuar chóru obejmuje głównie muzykę barokową i renesansową. Chór zapewnia oprawę muzyczną nabożeństw.

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie, dyr. Andrzej Boublej

Chór Archikatedry Lubelskiej, dyr. Emilia Telega
Chór Archikatedry Lubelskiej powstał w 1988 r. Założycielem i pierwszym dyrygentem był Mirosław Ziomek. Od 2003 r. chór prowadzi Emilia Telega, pełniąca wcześniej funkcję II dyrygenta. W chórze śpiewa dwadzieścia kilka osób w różnym wieku ( studenci i ludzie pracujący różnych profesji). Głównym celem jest oprawa muzyczna sprawowanych w lubelskiej archikatedrze uroczystych liturgii a także w innych świątyniach i na różnych estradach, uświetniając rozmaite uroczystości. W repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory muzyki religijnej a cappella, reprezentujące niemal wszystkie okresy w historii muzyki nowożytnej – zarówno kompozytorów polskich jak i obcych – jednak, co jakiś czas, sami lub wspólnie z innymi chórami, z towarzyszeniem filharmoników lubelskich albo innych orkiestr, wykonują wielkie formy wokalno-instrumentalne. Chór może się poszczycić wykonaniem tak poważnych dzieł jak „Magnificat” Bacha, „Missa Cellensis” Haydna, „IX Symfonia” Beethovena, „Requiem” i „Msza Koronacyjna” Mozarta, „Msza ku czci Św. Cecylii” Gounoda, „Gloria” Vivaldiego czy „Carmina Burana” Orffa. Wielokrotnie gościli na antenie radia i telewizji. Mają na koncie kilkanaście wyjazdów zagranicznych. Koncertowali już w Austrii, Czechach, Danii, Francji, na Litwie, w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Ukrainie, na Węgrzech i we Włoszech. Dane im było śpiewać w tak prestiżowych miejscach jak np. katedra lwowska, katedra w Kamieńcu Podolskim, kościół św. Krzyża w Warszawie, kościół Ducha św. w Wilnie, kościół Macieja w Budapeszcie, kościół św. Mikołaja w Pradze, kościół św. Krzyża w Wiedniu, Sanktuaria Maryjne w Częstochowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Loreto, Sanktuarium św. Teresy w Lisieux, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Chór wystąpił także cztery razy przed Ojcem Św. Janem Pawłem II: dwukrotnie podczas środowych audiencji na Placu św. Piotra, podczas Mszy św. rezurekcyjnej sprawowanej przez Niego na Placu św. Piotra oraz w prywatnej kaplicy w apartamentach papieskich.

Koncert poprowadzi: Marcin Superczyński
Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej