W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Electric Nights - dzień pierwszy

Electric Nights - dzień pierwszy
Data rozpoczęcia 2011-10-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

FONOVEL
Zespół powstał w 2009 roku, tworzą go: Radek Bolewski (wokal, perkusja), Dominik Figiel (gitara), Paweł Cieślak (minimoog). Mimo, że FONOVEL to nowy projekt, muzycy mają na koncie udział w wielu wydawnictwach (L.Stadt, Radiev, 19 Wiosen, Blisko Pola, Lostenfound, Been Zeen), a także prestiżowych polskich i zagranicznych festiwalach m.in. SXSW (Austin) USA, Heineken Opener Festiwal, OFF Festival. Pierwsza publikacja zespołu to piosenka „FAITH”, która znalazła się na składance WAFP vol. 6. W lipcu 2010 ukazała się EPKA, będąca zapowiedzią albumu „GOOD VIBE”. Zespół został doceniony przez publiczność, a EPKA spotkała się z wieloma pochlebnymi recenzjami. W podsumowaniach roku 2010 portalu „uwolnijmuzyke.pl” FONOVEL pojawia się pięciokrotnie w pierwszej piątce najlepszych wydawnictw EP. O swojej muzyce mówią: (…) „Wieloznaczność przekazu zawarta w prostych formach – to nasza muzyczna filozofia. FONOVEL jest połączeniem odważnych poszukiwań dźwiękowych, mocnych bębnów, gitar, pulsujących partii Minimoog’a z zamiłowaniem do ujmującej melodii.” (…) Album „GOOD VIBE” ukazał się 7 marca 2011 nakładem wytwórni SP RECORDS.

HATIFNATS
Hatifnats – trio powstałe pod koniec 2006 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie. Ich debiutancki krążek „Before It Is Too Late” ukazał się w 2009 roku spotykając się z niezwykle ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. Jedna z ich piosenek znalazła się na wydawnictwie Polskiego Radia – Polski Top Wszech Czasów. Muzyka zespołu gościła również na wielu wydawnictwach audycji Offensywa Piotra Stelmacha. Hatifnats mają na koncie występy na festiwalach: Off Festiwal, Opener i Jarocin. Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne dźwięki gitar, ekspresyjna gra sekcji rytmicznej i wysoki melodyjny głos.

SORRY BOYS
Sorry Boys dla wielu jest objawieniem polskiej sceny. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie, a także zjawiskowy głos Izy Komoszyńskiej. Jak mówi sam zespół, ich album jest pełen miłosnej pasji. To opowieść o emocjonalnie ciężkiej pracy, wkładanej w budowanie relacji. Warto wspomnieć, że Iza nie tylko śpiewa, ale jest też autorką wszystkich tekstów oraz współautorką wszystkich kompozycji. Zagrała także na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych oraz na harmonijce ustnej.

Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production, o podpisaniu kontraktu z Sorry Boys: „Takie debiuty i takie talenty, jak Sorry Boys zdarzają się raz na dekadę. Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty. Talent wokalny Izy, jej wrażliwość i intensywność przekazywanych emocji zachwycają i wzruszają”.

RIVERSIDE
Riverside to zespół zjawiskowy, nie podlegający żadnym schematom, wierny artystycznej wizji i osiągający wielkie sukcesy w kraju i zagraniczną. Zadebiutowali w 2001 roku niezwykle dojrzałą muzyką z pogranicza rocka i metalu progresywnego zawartą na debiutanckim albumie „Out Of Myself”. Zespół szybko zdobył popularność, czego następstwem była propozycja kontraktu od największej wytwórni promującej ten gatunek muzyki, niemieckiej Inside Out. Pierwszym owocem tej współpracy był album „Second Life Syndrome” wydany w październiku 2005 roku, który zapewnił zespołowi szacunek fanów, których ilość rosła z każdym dniem oraz przychylność dziennikarzy – holenderski magazyn Aardshock i niemiecki Eclipsed uznały „Second Life Syndrome” za album miesiąca. Od tego momentu ilość propozycji koncertowych z zagranicy rosła w imponującym tempie – od tego momentu Riverside jest jednym z niewielu polskich zespołów regularnie koncertujących zagranicą, mają status gwiazdy gatunku, a ich koncerty gromadzą setki osób. Potwierdzeniem klasy zespołu było zaproszenie od bezapelacyjnie najważniejszego zespołu w tej stylistyce – Dream Theater – na europejska trasę koncertową, w ramach której Riverside zagrali również w katowickim Spodku (do którego wrócili zresztą w 2010 roku jako jedna z gwiazd Metal Hammer Festival). Pasmo sukcesów kontynuował trzeci album „Rapid Eye Movement” i poprzedzający go singiel „02 Panic Room”, który osiągnął status złotej płyty. Wynik ten powtórzył również czwarty krążek „Anno Domini High Definition”, który po premierze w czerwcu 2009 roku zdobył szczyt zestawienia sprzedaży OLIS i również pokrył się złotem. Jeszcze przed końcem roku Riverside wydali koncertowe DVD „Reality Dream”, na którym można sprawdzić pełnię koncertowych możliwości tego wyjątkowego zespołu. Po kolejnych intensywnych koncertach w Europie i na świecie, zespół znalazł w 2010 roku chwilę na odpoczynek, a obecnie przygotowuje się do trasy z okazji X-lecia wiosną, oraz pozostałych koncertów w 2011 roku.