W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Empaciaki - rodzinne warsztaty empatyczne

Empaciaki - rodzinne warsztaty empatyczne
Data rozpoczęcia 2021-07-24
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Stowarzyszenie "Otwieracz"
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Stowarzyszenie "Otwieracz" zaprasza na bezpłatne warsztaty skierowane do przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami/opiekunami.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Empaciaki", współfinansowanego ze środków Miasta Lublin. Projekt ma na celu kształtować pozytywne postawy wobec osób z niepełnosprawnościami u dzieci, uwrażliwić je na potrzeby innych oraz "odczarować" wizerunek osoby z niepełnoprawnością. Warsztaty i zabawy przybliżą dzieciom rodzaje niepełnosprawności, savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami, pozwolą im na wczucie się w sytuację osoby z niepełnosprawnością, nauczą również używania języka włączającego.

Dzieci wykonają własne materiały dotykowe (tyflografiki), poznają alfabet Braille'a oraz będą miały okazję poznać w zabawie urządzenia i przedmioty, które pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym w codziennym funkcjonowaniu, np. białe laski, czujniki cieczy, piłki dźwiękowe, układanki dotykowe, metkownicę brajlowską.
Forma warsztatów przewiduje angażowanie różnych zmysłów i możliwości poznawczych dzieci.

Na warsztaty należy zgłaszać się mailowo pod adresem: 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej