W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Esprit muzyki francuskiej" z cyklu V edycji "Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną”.

Data rozpoczęcia 2014-02-25
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Koncert

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert "Esprit muzyki francuskiej" z cyklu V edycji „Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną”.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która z dziedzin muzyki wyraża najlepiej francuski esprit w czasach wspaniałego „Wielkiego Wieku” (Grand Siècle), kiedy na tronie zasiadał Ludwik XIV (zwany Król Słońce). Może tragedia liryczna ze swym podniosłym splendorem, czy ballet de cour ze swym żywiołem tańca, obie ulubione przez Króla Słońce, którego osoba skupia w sobie majestat tej pełnej świetności epoki.
Jednak istnieje też intymny głos „Wielkiego Wieku”, zaklęty w muzyce klawesynowej pozornie kruchej, ulotnej, a przecież stanowiącej świat w miniaturze, gdzie znajdziemy nie tylko wszystkie ludzkie namiętności, ale i obrazy natury, portrety znanych osobistości i całkiem prywatnych ludzi, opisy świąt i zabaw, stylizację tańców.

W październiku 2013 roku rozpoczęła się V edycja „Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną”. Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną ciekawą ofertę. Czas i miejsce spotkań pozostają niezmienne (Filia nr 2, wtorki, godz. 13.00), zmienił się natomiast adres placówki. Obecnie mieści się przy ul. Peowiaków 12. Repertuar koncertów został wzbogacony i zapowiada się niezwykle interesująco. Opiekę merytoryczną nad całością objęła tradycyjnie, Pani Iwona Agnieszka Siedlaczek – muzykolog, nauczyciel w klasie skrzypiec i krytyk muzyczny, która każdorazowo będzie wprowadzać słuchaczy w tematykę koncertu. Utwory przewidziane w programie zagrają uczniowie Szkoły Muzycznej. Organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie przyjścia pod nr tel. 81 4666202 lub adresem e-mail: filia2@mbp.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne