W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fasada w Labiryncie - zajęcia dla młodzieży

Fasada w Labiryncie - zajęcia dla młodzieży
Data rozpoczęcia 2020-07-21
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce online
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Czym różnią się rzeźba, obiekt i instalacja? Jaką funkcję może pełnić w sztuce zabawa skalą? Zapraszamy młodzież na bezpłatne warsztaty o sztuce współczesnej!

Warsztaty dedykowane są dla osób w wieku 16-19 lat. Podczas warsztatów online inspiracją będą prace polskiej artystki Moniki Sosnowskiej – przede wszystkim ponad 7-metrowa rzeźba pt. „Fasada”, którą do końca roku można oglądać w Galerii Labirynt. Na zajęciach zostaną zaprezentowane również przykłady twórczości innych artystów/artystek, którzy realizują ogromne dzieła sztuki na całym świecie. Uczestnicy i uczestniczki poznają monumentalne instalacje site-specific na pograniczu rzeźby, obiektu i architektury, a także spróbują dowiedzieć się, „co artyści mieli na myśli”. Wydarzenie jest realizowane w ramach promocji cyklu zajęć o sztuce współczesnej „PS Poznaj Sztukę!”.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy do 17.07 (piątek) drogą mailową na adres (należy podać imię, nazwisko, wiek; w tytule e-maila należy wpisać datę i nazwę warsztatów oraz informacji o potrzebie zapewnienia tłumacza PJM.) W mailu zwrotnym zostanie przesłana informację o sposobie dołączenia do zajęć i link do spotkania.

Spotkanie może być tłumaczone na PJM - napisz do nas maila na adres jeśli potrzebujesz tłumacza, najpóźniej 3 dni przed warsztatami.

Prowadzenie: Magdalena Linkowska i Agnieszka Cieślak, kuratorki i edukatorki Galerii Labirynt
Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska
Realizacja: Karol Jakóbczyk

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej