W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ferdydurke – transmisja online!

Ferdydurke – transmisja online!
Data rozpoczęcia 2020-05-29
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce online
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Teatr Provisorium i Kompania Teatr przedstawiają – Ferdydurke. „Upupienie”, „gęba”, „łydka” – przed nami klasyka gatunku.

W teatralnej odsłonie Centrum Kultury w Lublinie przypomni jedną z najważniejszych realizacji Teatru Provisorium i Kompanii Teatr – „Ferdydurke”. Współpraca obu teatrów dała ciekawy efekt, który spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki polskiej i zagranicznej, a „Ferdydurke” uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych lat 90. XX w. oraz za najlepszą adaptację sceniczną dzieła Gombrowicza. Spektakl został obsypany nagrodami, m.in. Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, Grand Prix Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska” i wieloma innymi.

Spektakl online na stronie Centrum Kultury na Facebooku

według Witolda Gombrowicza
reżyseria: Janusz Opryński, Witold Mazurkiewicz
scenografia: Jerzy Rudzki
realizator tv: Mariusz Malec
opracowanie muzyczne: Borys Somerschaf
występują: Jacek Brzeziński, Witold Mazurkiewicz, Jarosław Tomica, Michał Zgiet