W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia 2012" - Dzień I

Festiwal "Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia 2012" - Dzień I
Data rozpoczęcia 2012-11-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Festiwal

Koncert "Piosenka niepokorna!": Andrzej Garczarek, Ryszard Borkowski, Piotr Bukartyk, Jacek Kaczmarski - wykonanie: Apolinary POlek i Patrycja Polek.

O artystach:
Andrzej Garczarek - Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali Oliwii. Zaśpiewał tam swój song pt. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał. W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty - za twórczość radiową. Przez wiele lat współpracował z wrocławskim teatrem Kalambur. Na początku lat 90. wg własnego projektu Kantor wymiany na ulicach kilku miast (Wrocław, Lublin, Warszawa) przeprowadził szereg akcji happeningowych. Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej, Piosenka dla Piotrowskiego poety, Taksówkarz z Pittsburga, Raskolnikow. W swoim dorobku artystycznym ma także trzy książki: Ballady dla bliskich i dalekich, Spoko, spoko..., Andrzej Garczarek oraz płytę długogrającą analogową Płyta, kasetę magnetofonową Szabadabada, CD: Drelichowa, Kółeczko i najnowsza – Przejście dla pieszych. (źródło: Ballada.pl)

Ryszard Borkowski - Lubelski bard, lubujący się w twórczości rosyjskiej. Toteż w jego repertuarze pojawiają się teksty Okudżawy czy Wysockiego, których śpiewa w oryginale i własnych tłumaczeniach, ale też Cohena, Sinatry i inne. Debiutował w 1971 r.

Piotr Bukartyk - Autor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Wykonawca kabaretowy, w latach 80. laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej (OPPA, Olsztyńskie Spotkania Zamkowe, Studencki Festiwal Piosenki...) - jak można przeczytać na jego stronie Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się przymioty tekstu piosenki... Szampańskie wersety - jego pierwsza płyta z 1997 - otrzymała nominację do Fryderyka.

Apolinary POlek - Urodzony w 1980 w Chełmie. Pomieszkiwał w różnych miejscach, wreszcie osiadł na Warmii. Wychował się na Leonardzie Cohenie, od podszewki zna innych bardów, zwłaszcza amerykańskiego folku. Przede wszystkim jednak pisze własne piosenki. W Lublinie wraz z Patrycją Polek zagra i zaśpiewa utwory Jacka Kaczmarskiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej