W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia 2012" - Dzień II

Festiwal "Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia 2012" - Dzień II
Data rozpoczęcia 2012-11-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Festiwal

Program dnia:
Godz. 15:00 - koncert konkursowy

Godz. 19:00 - koncert "W górach jest wszystko co kocham...": Celtic Tree, Caryna, Dom o Zielonych Progach
Celtic Tree - Grupa została powołana dozycia dwa lata temu z nicjatywy Tomka Fojgta. W swoim dorobku ma on szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań (After Szklanka, Enigma, Na Bani, Saskia) Aktualny etap to Celtic Tree , zespół z olbrzymim potencjałem artystycznym. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie ale nie braknie własnych kompozycji. Na Bakcynliach wystąpi w ramach projektu W górach!

Caryna - Zespół zawiązał się w sierpniu 2008 roku. Wykonuje głównie piosenki do autorskich tekstów Łukasza Nowaka, lidera zespołu. Ale nie tylko. Są laureatami kilku ogólnopolskich festiwali (m.in. Bazuna 2010). W tym roku grupa został zaproszona do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie W górach jest wszystko co kocham. Ich piosenki znalazły się na składance CD W górach cz. VIII. Na Bakcynliach wystąpią w części poświeconej projektowi W górach!

Dom o Zielonych Progach - Zespół swoją historią sięga lat 90., jednak pierwszy koncert pod taką nazwą dał w roku 2000. A już w 2002 wdarł się przebojem na deski konkursowe festiwalu YAPA, gdzie zdobył najważniejsze nagrody. Na swoim koncie posiada 4 albumy (w tym jeden live). Premiera ostatniego pt. " Łódki marzeń" miałą miejsce w tym roku w Bieszczadach. Także na Bakcynliach będziemymieli okazję wysłuchać remierowych piosenek z nowego materiału. Gatunek, jaki wykonuje grupa, to w sporej mierze to piosenka poetycka/studencka (czy dokładniej: folk) do tekstów własnych oraz wierszy takich poetów jak piewca Beskidów, Jerzy Harasymowicz.

Godz. 21:30 - koncert laureatów

Godz. 22:30 - koncert "Rzeki to idące drogi": Adam Drąg, Browar Żywiec, Jan Błyszczak Mufka, Grupa R
Adam Drąg - Swoją drogę muzyczną rozpoczął w wieku 16 lat, grając na perkusji i - później - gitarze. Na studiach grał na perkusji w zespole Waganty. W 1977 był jednym z założycieli zespołu Wały Jagiellońskie. W 1984 została wygrana płyta nagrana w studiu Trójki, pt. Połoniny Niebieskie, zawierająca 18 jego piosenek (w przygotowaniu uzupełniona edycja tego albumu). W latach 1980-84 angażował się w działalność Solidarności. W 1981 był jednym z organizatorów festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. W tym roku po przerwie powrócił do działalności artystycznej.

Browar Żywiec - Zespół założony na początku lat. 70. przez grupę przyjaciół wędrujących po górach. Pomysł na nazwę dało trudno dostępne i osnute nimbem doskonałości piwo. W tamtym okresie zespół tworzył w nurcie folku rajdowego. Z sukcesami, bo już w 1974 otrzymali nagrodę dziennikarzy w Szklarskiej Porębie za Rajdowy raj, a druga połowa lat 70. to już prawdziwy wysyp nagród na festiwalach piosenki studenckiej. Po 1975 pod wpływem Jurka Reizera repertuar zaczął szybować w kierunku Krainy Łagodności. Powstały wtedy takie utwory jak Jaworzyna, Sierpniowy deszcz, Wróżby wiosenne, Niespokojne morze, Nie chodź tam, Wieczór. W latach 80. i 90. grupa koncertowała rzadziej. Mimo to w 1989 światło dzienne ujrzała kaseta Jaworzyna. Powrót do aktywności nastąpił w 2003 roku. Pojawiły się nowe kompozycje, a w 2005 zespół wydał swoją pierwszą płytę, pt. Nasza Jaworzyna. W roku 2007 zmarł Jurek Reiser, autor większości kompozycji. Zespół podjął jednak decyzję, że warto kontynuować dalszą działalność zespołu. Niedawno zespół zasilił legendarny perkusista zespołu Skaldowie, Jan Budziaszek. Dziś grupa występuje w 5-osobowym składzie: Ania, Asia, Remik, Paweł oraz Janek.

Jan Błyszczak Mufka - Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne. Niejednokrotnie laureat festiwali piosenki studenckiej w Krakowie, gdańskiej Bazuny, łódzkiej Yapy, szklarskoporębskiej Giełdy, warszawskiego OPPA oraz konkursu ZAKR na piosenkę do opolskich Premier. Współpracował z wrocławskim B-Complex, koszalińskim Koniem Polskim, poznańskim Tey’em Zenona Laskowika. Ostatnio częściej w pojedynkę.

Grupa R - Zespół wykonujący wiele hitów piosenki turystycznej w latach 70-tych i 80-tych XX w. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień na najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej. Autorem większości tekstów oraz muzyki jest Wiesław Jarosz. Po latach niebytu na scenach zespół został reaktywowany w 2009 roku. Nazwa grupy nawiązuje do Rzeszowa - miejsca gdzie się przed latami formacja zawiązała się.

Godz. 0:39 - śpiewogranie dla najwytrwalszych...

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej