W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal filmów "Sputnik nad Polską" - Dzień III

Festiwal filmów "Sputnik nad Polską" - Dzień III
Data rozpoczęcia 2013-01-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

"Ja, Kuba"
reżyseria: Michaił Kałatozow
scenografia: Jewgienij Jewtuszenko, Enrique Pineda Barnet
zdjęcia: Siergiej Urusiewski
muzyka: Carlos Farinas
występują: Raul Garia, Sergio Corrieri, Jose Gallardo, Luz Maria Collazo, Jean Bouise
prod.: ZSRR/Kuba 1964 (141 min)

Film wydobyty z niebytu przez Martina Scorsese i Francisa Forda Coppolę, zafascynowanych filmową podróżą radzieckiego reżysera na wrzącą Kubę, będącą u progu rewolucji i obalenia dyktatury proamerykańskiego dyktatora Fulgencio Batisty. Kilka czarno-białych nowel ukazuje pełne kontrastów społeczeństwo. Młody sprzedawca zakochuje się w swojej sąsiadce, skromnej dziewczynie, która walcząc z biedą, sprzedaje się amerykańskim turystom. Oszalały z rozpaczy farmer podpala cały zbiór trzciny cukrowej, kiedy jego pole zostaje sprzedane wszechwładnemu United Fruit. Studenci spiskują, chcąc obalić dyktatora na tronie. A w dalekich górach Sierra Maestra zaczyna się prawdziwa walka na śmierć i życie.
Niecodzienne połączenie dokumentu i fabuły, zmysłowe, zaskakujące, melancholijne i pełne życia jednocześnie – trochę jak sama Kuba.

Cennik: karnet 40zł, bilet 10/12zł (ulgowy/normalny)
Sprzedaż: od 11.01.2013 od godz. 15
Więcej informacji na stronie internetowej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej