W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal filmów "Sputnik nad Polską" - Dzień V

Festiwal filmów "Sputnik nad Polską" - Dzień V
Data rozpoczęcia 2013-01-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

" Cielec"
reżyseria: Aleksander Sokurow
scenariusz: Jurij Arabow
muzyka: Andriej Sigle
zdjęcia: Aleksander Sokurow
występują: Leonid Mozgowoj, Marija Kuzniecowa, Sergiej Razhuk, Natalia Nikulenko, Lew Jelisejew, Nikolai Ustinow
prod.: Rosja/Niemcy 2001 (104 min)

Akcja filmu toczy się w 1922 roku i ukazuje ostatnie chwile z życia wodza bolszewickiej rewolucji - Włodzimierza Iljicza Lenina. U kresu życia postać ma w sobie niewiele cech dominującego przywódcy. Pozostał już tylko schorowany człowiek, któremu w ostatnich chwilach towarzyszy żona, siostra, lekarz oraz jego następca - Józef Stalin. Film nie jest ani historycznym, ani politycznym zarysem ówczesnej epoki. Stanowi kontemplację losu człowieka u schyłku jego życia. Lenin nie jest ukazany jako wielki rewolucjonista, lecz jako bezbronny starzec, którego z dnia na dzień coraz bardziej zawodzi umysł.

„Cielec” jest swego rodzaju debiutem Sokurowa. To właśnie przy tym filmie reżyser po raz pierwszy próbował swoich sił jako operator.

Cennik: karnet 40zł, bilet 10/12zł (ulgowy/normalny)
Sprzedaż: od 11.01.2013 od godz. 15
Więcej informacji na stronie internetowej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej