W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu Nejiro 2013

Data rozpoczęcia 2013-06-28
Data zakończenia 2013-06-30
Kategoria Cykl

W dniach 28-30 czerwca 2013 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” organizuje w Lublinie Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu Nejiro 2013.
NEJIRO to impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojęta kulturą Dalekiego Wschodu. Jest to jedyna taka impreza po wschodniej stronie Wisły, co roku zbierająca dobre opinie. Festiwal poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce głównie o tematyce japońskie, jednakże w tym roku tematyka imprezy została rozwinięta o kulturę chińską oraz koreańską.
W bogatej ofercie programowej znajdzie się blisko 250 wydarzeń. Złożą się one na następujące eventy: prelekcje kulturowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, projekcje filmowe, larpy i gry terenowe, games room, gry fabularne, gry planszowe, gry konsolowe, pokazy i prezentacje, wystawa prac plastycznych i stoiska.
Celem NEJIRO jest tworzenie nowoczesnego festiwalu, stojącego na wysokim poziomie, poświęconemu szeroko pojętej kulturze Dalekiego Wschodu, imprezy prestiżowej i wyróżniającej się jakością, gdzie każdy uczestnik będzie mógł znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy dla siebie. Pragniemy przyciągnąć każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań.

Termin
28 – 30 czerwca 2013 r.

Miejsce
Gimnazjum nr 19
ul. Szkolna 6, Lublin

Koszt:
40 zł (3 dni)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne