W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Rzeźb Małych (Bardzo)

Festiwal Rzeźb Małych (Bardzo)
Data rozpoczęcia 2017-05-13
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Stare Miasto, Lublin
Organizator Katedra Projektowania i Konserwacji Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Tegoroczny temat festiwalu to: „Koziołek Matołek”. Festiwal organizowany będzie przez pracowników Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na terenie lubelskiego Starego Miasta w dniu 13 maja 2017 r., w godzinach 10:00-12:00 i polegać będzie na prezentacji małych figur (wysokość do 10 cm) inspirowanych bajkową postacią – koziołka Matołka, stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w 1933 r.

Miniatury powinny być zaprezentowane wyłącznie w powiązaniu ze staromiejskim detalem architektonicznym, wyłącznie na trasie przemarszu jury pomiędzy 10:00, a 12:00 tj. : w różnych szczelinach, pęknięciach, rurach spustowych etc., na określonej trasie przemarszu jury i zwiedzających. Zaczynamy o godzinie 10:00 (Brama Krakowska – Jezuicka - Brama Trynitarska – Gruella – Rynek – Grodzka - Plac Po Farze - Brama Grodzka). Trasa zakończy się na Moście do Zamku, gdzie rozdane zostaną nagrody w postaci albumów o sztuce i architekturze oraz honorowe dyplomy. Uprzejmie informujemy, że aranżacje miniatur nie mogą zostawiać trwałych śladów w tkance miasta.

W zeszłorocznej edycji wystawiono 46 rzeźb, a tematem był ulubiony bohater filmowy. Jury pod kierunkiem Pana prof. dr hab. Sławomira Marca w składzie: Marzena Błażewicz-Woźniak, Robert Kuśmirowski, Grażyna Lutosławska, Piotr Majewski, Małgorzata Stępnik, Tomasz Zawadzki, Jolanta Żuk-Orysiak przyznało Grand Prix Pani Hannie Rzażewskiej za postać wilka z Czerwonego Kapturka. Drugie miejsce otrzymał Pan Dawid Soszyński za brata Zdrówko z filmu Jasminum, a trzecie Pani Justyna Turlewicz za Romeo i Julię. Jury wyróżniło również postać Charlie Chaplina Pani Agnieszki Soszyńskiej, Spiderman Pani Marty Treli oraz prace najmłodszej uczestniczki festiwalu – Heleny Kockiej.