W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie
Data rozpoczęcia 2018-01-24
Data zakończenia 2018-04-22
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” to pierwszy tego rodzaju Festiwal w Lublinie i wyjątkowe na skalę ogólnopolską wydarzenie, którego program konstruowany jest nie na podstawie gustów kuratorskich, a za pomocą obiektywnych kryteriów wydobywających najbardziej wartościowe polskie spektakle. Spektakle nominowane do nagrody wyłoiło grono rekomendujących niezależnych publicystów i znawców tematyki Jacek Cieślak, Jacek Kopciński, Dariusz Kosiński , Aneta Kyzioł, Łukasz Maciejewski, Mike Urbaniak.

Główną częścią Festiwalu jest konkurs, w którym nagradzane są najlepsze spektakle, powstałe w ostatnim czasie. Oceni je jury w składzie: Dominika Łarionow, Marcin Mroszczak, Małgorzata Szczęśniak i Elżbieta Wernio. Przyznane zostaną Złote Kieszenie – Grand Prix, dla Najlepszej Scenografii, dla Najlepszego Kostiumu, statuetkom towarzyszą nagrody finansowe. Łącznie ich wartość wyniesie 25 000 złotych.

W szranki o Złotą Kieszeń stają w tym roku: „Wesele”( reż. Jan Klata/scenografia/ kostiumy / reżyseria światła Justyna Łagowska, Stary Teatr w Krakowie), „Chłopi” (reż. Krzysztof Garbaczewski/scenografia Krzysztof Garbaczewski, Jan Strumiłło/kostiumy - Sławomir Blaszewski/Teatr Powszechny w Warszawie); „Idiota”,(Fiodor Dostojewski, reż. Paweł Miśkiewicz/scenografia Barbara Hanicka/Teatr Narodowy w Warszawie); „Triumf woli” (reż. Monika Strzępka/scenografia Martyna Solecka/Narodowy Stary Teatr w Krakowie), „Do dna”, (reż. Ewa Kaim,scenografia Mirek Kaczmarek /Teatr AST w Krakowie); „Do dna”( reż. Ewa Kaim,scenografia Mirek Kaczmarek/Teatr AST w Krakowie); „Malowany ptak”, reż. Maja Kleczewska/scenografia Wojciech Puś, Marcin Chlanda/Kostiumy Konrad Parol/Teatr Żydowski w Warszawie i Teatr Polski w Poznaniu); "Robert Robur" reż. Krzysztof Garbaczewski reż. światła Bartosz Nalazek/scenografia Aleksandra Wasilkowska/kostiumy Sławomir Blaszewski/TR Warszawa)

Podczas drugiej edycji będziemy gościć wystawę prezentującą Best of the Best trzech projektów z pogranicza sztuki teatru i mody, realizowanych w Galerii Teatru Wielkiego-Opery Narodowej: Opera Haute Couture, Opera od stóp do stóp, Cały teatr na naszej głowie. W CSK zaprezentują się nie tylko wybitni scenografowie, ale też debiutujący artyści. Najlepsi studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławie i w Warszawie w przestrzeniach CSK przedstawią swoje kostium, scenografie, makiety zgłębiające topos upadku Ikara.

Wydarzenia (4)

24-01-2018 18:00
24-01-2018 20:00
04-02-2018 19:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej