W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festyn: Lubelskie pachnące ziołami

Festyn: Lubelskie pachnące ziołami
Data rozpoczęcia 2017-07-09
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału : 12 zł normalny, 6 zł ulgowy
Kategoria Festyn

W lipcową niedzielę, w lubelskim skansenie odbędzie się Festyn ziołowo-miodowy o zachęcającym tytule „Lubelskie pachnące ziołami”. Na ścieżkach Muzeum zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła.

Festyn ziołowo-miodowy, który odbędzie się w niedzielę, 9 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. Kiermaszowi miodów, produktów zielarskich i rękodzieła, będą towarzyszyć zabawy edukacyjne dla dzieci, m.in. konkurs na najpiękniejszy ziołowy wianek, rozpoznawanie   roślin w ogrodzie ziołowym i konkurs plastyczny „Kwiaty jadalne”.

Na kiermaszu będzie można zakupić miody z różnych pasiek oraz wyroby z róży, nalewki, konfitury, soki, syropy, przyprawy i świeże zioła oraz mydła i wyroby z lnu i lawendy, a rękodzieło z tkanin naturalnych.

Ponadto w ramach wakacyjnego cyklu "Jak to się dawniej robiło", będzie można zobaczyć pokaz kręcenia powrozów i zaczerpnąć wiedzy o pisaniu ikon.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej