W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festyn "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych 2023"

Festyn "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych 2023"
Data rozpoczęcia 2023-06-11
Godzina rozpoczęcia 11:00
Data zakończenia 2023-06-11
Godzina zakończenia 16:00
Miejsce plac Litewski
Udział Bezpłatny
Kategoria Festyn

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin zaprasza do udziału w XIII edycji Festynu „Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych” łączącego edukację historyczną i kulturalno-społeczną, który odbędzie się na placu Litewskim i przyległych obiektach (ul. Kapucyńska) w Lublinie w dniu 11 czerwca 2023 r.

Festyn pod hasłem „Lublin Europejską Stolicą Młodzieży” jest szansą na jeszcze silniejsze propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.

Festyn otworzy Rajd Rowerowy „Śladami Św. Jana Pawła II” na czele którego jechać będzie samochód „Papa Mobile” z czasu  pierwszej wizyty Papieża w Polsce.

Rok 2023 to rok sto sześćdziesiątej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego i najdłużej trwającego, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Zaprezentowany zostanie legendarny Czołg Średni Sherman M4A1 (76)W (nr kadłuba 4688, nr armaty 6875, nr inwentarzowy DZTW 10050001), który stał się podstawowym czołgiem 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka i 2 Brygady Pancernej 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Atrakcjami XIII edycji będą między innymi: grupy rekonstrukcji historycznych w tym Rycerstwo XV i XVII wieku, Obóz Kozacki i Obóz Powstańców Styczniowych, pokaz Orkiestry Szkockiej, lekcja szermierki w wykonaniu Policji z Radomia, ekspozycje zabytkowych samochodów i pojazdów wojskowych, ponadto prezentacje pasjonatów i kolekcjonerów. Grupa lubelskich baloniarzy przygotowuje prezentacje napełniania balonu, a grupa Strongmanów zaprezentuje jedną z konkurencji, którą będzie przeciąganie TIR-a.

W programie przewidziane są gry , zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej