W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festyn ziołowo-miodowy „Lubelskie pachnące ziołami”

Festyn ziołowo-miodowy „Lubelskie pachnące ziołami”
Data rozpoczęcia 2016-07-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12zł normalny, 6 zł ulgowy
Kategoria Festyn

godz. 10:00-16:00

W lipcową niedzielę, w lubelskim skansenie odbędzie się Festyn ziołowo-miodowy o zachęcającym tytule „Lubelskie pachnące ziołami”. Na ścieżkach Muzeum zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła.

Festyn ziołowo-miodowy, który odbędzie się w niedzielę, 17 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. Kiermaszowi miodów, produktów zielarskich i rękodzieła, będą towarzyszyć zabawy edukacyjne dla dzieci, m.in. konkurs na najpiękniejszy ziołowy wianek. Będzie to także niezwykła okazja do zwiedzenia skansenu pod kątem ogrodów kwiatowo-ziołowych przy chałupach wiejskich, dworze ziemiańskim oraz plebanii.

Na kiermaszu będzie można zakupić miody z różnych pasiek oraz wyroby z róży, nalewki, konfitury, soki, syropy, przyprawy i świeże zioła oraz mydła i wyroby z lnu i lawendy, a także wyroby z wikliny, rękodzieło z tkanin naturalnych, drewna i gliny.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej