W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filip Springer – spotkanie autorskie i promocja książki Zaczyn

Filip Springer – spotkanie autorskie i promocja książki Zaczyn
Data rozpoczęcia 2013-06-14
Godzina rozpoczęcia 12:30
Kategoria Spotkanie

Filip Springer – spotkanie autorskie i promocja książki Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach Kraków, Wydawnictwo Karakter, 2013
Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian

Filip Springer (ur.1982) - ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”.
Jego książka reporterska Miedzianka. Historia znikania (Wydawnictwo Czarne 2011) znalazła się w finałach Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.
W 2012 roku ukazała się druga książka Filipa Springera „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (Wydawnictwo Karakter 2012).
Filip Springer współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.
Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012). Mieszka i pracuje w Warszawie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej