W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: 2046 | DKF "Bariera
Data rozpoczęcia 2022-04-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Płatny
Kategoria Film

2046
reż. Wong Kar Wai

Hongkong/Chiny/Francja/Niemcy 2004 (129 min)
w.: Tony Leung, Ziyi Zhang, Faye Wong, Gong Li

Tytułowy rok to również numer pokoju, w którym Su mieszkała w czasie, gdy poznała Chow. Pisarz powraca do miejsca, które wiąże go z dawną niespełnioną miłością; w licznych romansach z innymi kobietami szuka inspiracji dla futurystycznej powieści. Czy da się wypełnić pustkę, jaką zostawiły po sobie wspomnienia? Fragmentaryczne, rozproszone na kilka opowieści post scriptum do „Spragnionych miłości”: retro glamour spotyka się tu ze strzelistymi, cyberpunkowymi sceneriami, a eklektyczna wizja reżysera splata ze sobą najbardziej charakterystyczne wątki jego dotychczasowych filmów – od zmysłowego napięcia po gorączkowe rozedrganie.

Film otrzymał nagrodę za zdjęcia oraz nagroda FIPRESCI na MFF w Valladolid w 2004 r.; Hong Kong Film Awards w 2005 r. za rolę męską (T. Leung) i kobiecą (Z. Zhang), zdjęcia, muzykę, scenografię oraz kostiumy.

Film prezentowany w ramach DKF "Bariera", cyklu filmowego ACKiM UMCS "Chatka Żaka". 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej