W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: A jeśli Bóg jest?
Data rozpoczęcia 2015-03-01
Godzina rozpoczęcia 19:45
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

A JEŚLI BÓG JEST? (Tore tanzt)
reż.: Katrin Gebbe
scen.: Katrin Gebbe
zdj.: Moritz Schultheiss
muz.: Peter Folk, Johannes Lehniger
w.: Julius Feldmeier (Tore), Sascha Alexander Gersak (Benno), Annika Kuhl (Astrid), Swantje Kohlhof (Sanny), Daniel Michel (Eule), Nadine Boshe (Cora), Christian Bergmann (Klaus), Uwe Dag Berlin (Dieter), Leura Lo Zito (Lili), Enno Hesse (Jasper)
prod.: Niemcy 2013

Nagroda za scenariusz na MFF w Hamburgu’2013; nagroda za debiut na MFF w Tallinie’2013; nagroda Stowarzyszenia Niemieckich Krytyków Filmowych’2014 za najlepszy debiut; Bawarska Nagroda Filmowa’2014 za najlepszy debiut

Młody chłopak, Tore, zainspirowany postawą rówieśników z religijnej wspólnoty JESUS FREAKS, przypadkowo poznaje na pozór normalną rodzinę. Nowi znajomi wydają się gościnni – proponują Tore zamieszkanie z nimi na kampingu. Wkrótce dochodzi tam do wielu drastycznych zdarzeń. Benno, głowa rodziny, postanowił wystawić na nieludzką próbę wiarę młodego zapaleńca religijnego, który w chwilach zwątpienia powtarza sobie: „Nic złego nie może stać się temu, kto trzyma tarczę wiary”. Obserwując - z przerażeniem i niedowierzaniem - losy wychudzonego ostatniego ze sprawiedliwych trudno uwierzyć w taką otuchę.
Naturalistyczny, brutalny i obnażający najgorsze oblicze człowieka film o tym, jak niedaleko od siebie znajdują się drogi do Boga i do piekła.