W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film animowany "Hotel Mirage"

Film animowany "Hotel Mirage"
Data rozpoczęcia 2011-05-16
Data zakończenia 2011-05-26
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Hotel Mirage
16’:32”
Produkcja - 2005-2011
Film animowany w technice wycinanki komputerowej
Scenariusz, animacja, realizacja, produkcja - Joanna Polak

Film animowany Joanny Polak „Hotel Mirage” jest pierwszą na świecie animacją w technice wycinanki komputerowej stworzoną specjalnie na potrzeby filmoterapii osób cierpiących z powodu problemów związanych z jedzeniem.

Opowiada o samotności i nieosiągalnych marzeniach, o trudach życia w społeczeństwie, o metamorfozach czynionych tylko po to aby dostosować się do zmiennej „normalności”, o uniwersalnym problemie bycia osobą inną i przez to odrzuconą. Nasycony symboliką zarówno w warstwie narracyjnej, plastycznej i animacyjnej film „Hotel Mirage” w 16 minut stara się zwrócić uwagę na problemy głównej bohaterki i wciągnąć widza w jej ulotny świat.

„Hotel Mirage” – jest częścią praktyczną pracy doktorskiej Joanny Polak, pt.: ”Hotel Mirage – wycinanka komputerowa w animacji”.
Premiera kinowa filmu i obrona publiczna pracy doktorskiej – 27.05.2011 r., godz. 13.00 w Sali Kinowej ACK UMCS Chatka Żaka

Wstęp wolny