W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Anishoara
Data rozpoczęcia 2017-07-06
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Anishoara – reż. Ana Felicia Scutelnicu, Niemcy / Mołdawia, 2016 r., 106 min.

Anishoara ma 15 lat i mieszka w małej, pięknie położonej mołdawskiej wsi. Wiedzie spokojne, nieco samotne życie, dzieląc je z dziadkiem Petru i młodszym bratem Andrei. Latem wraz z przyjaciółmi zbiera melony. Wtedy to po raz pierwszy spotyka Dragosha i doświadcza przytłaczającego uczucia zakochania. Jesienią w jej życie wkracza niemiecki turysta, który podróżuje po Mołdawii. Zimą Anishoara po raz pierwszy w życiu jedzie nad morze. W podróży towarzyszy jej Dragosh, w którym jest zakochana. Wiosną natomiast dziewczyna tęskni za swym ukochanym, który niebawem wróci do niej z niespodzianką.

Film przedstawia ostatni rok dzieciństwa Anishoary w pięknej dolinie, gdzie się urodziła i wychowała. Wkrótce zacznie nowe, dorosłe życie.