W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Are we not cats

Data rozpoczęcia 2017-09-23
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

romantyczny, horror, komedia / USA / 2016 / 77′
# osobliwość / romans / Ameryka B / jedzenie włosów / polska premiera
Smacznego!

Eli to młody chłopak, który znalazł się w sytuacji niegodnej pozazdroszczenia. W ciągu jednego dnia stracił pracę, dziewczynę i mieszkanie. Teraz próbuje rozpocząć życie na nowo. Jednak wszystko odwraca się o 180 stopni, gdy spotyka intrygującą dziewczynę. Okazuje się, że dzielą wspólny nawyk, którym jest jedzenie włosów.

Ten film ma wiele twarzy: dramat, body horror, komedia, romans, gore, by wymienić tylko kilka. Reżyser, Xander Robin, przenicowuje tym samym gatunkowe formy i tka z nich eklektyczny wzór, w którym tylko na pozór nic zdaje się do siebie pasować, ostatecznie jednak poszczególne elementy okazują się znosić wzajemnie ciężar konwencji. Daje to w efekcie film, którego tonacja jest wieloznaczna: nie jest ani tylko śmieszny, ani po prostu straszny, smutny czy obrzydliwy. Jest, jaki jest, a rzeczy w nim po prostu się dzieją.

reżyseria: Xander Robin
scenariusz: Xander Robin
obsada: Michael Patrick Nicholson, Chelsea Lopez, Michael Godere, Adeline Thery

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne